Poznanės miestui – 25 vandeniliniai autobusai

28 spalio 04:11 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Poznanės miesto viešojo transporto operatorė „MPK Poznań“ iš „Solaris Bus & Coach“ įsigijo 25 vandeniliu varomus autobusus. Konkursas buvo skirtas 15 transporto priemonių įsigyti, tačiau vežėjas pasinaudojo galimybe pratęsti užsakymą dar 10 autobusų. Vandeniliu varomos transporto priemonės į MPK atvyks 2023 m. antrąjį pusmetį. Tai – kol kas didžiausias „Solaris Urbino Hydrogen“ autobusų užsakymas.

Investicija buvo subsidijuojama pagal Nacionalinio aplinkos apsaugos ir vandentvarkos fondo pradėtą ​​programą „Žaliasis viešasis transportas“. Poznanės MPK jau eksploatuoja 58 elektrinius „Solaris“ autobusus, kurie sudaro beveik 20 proc. jos parko.

Teigiama, jog vandeniliniai „Solaris“ vieną kartą pripildytais bakais gali nuvažiuoti ne mažiau kaip 350 km; degalų papildymas, priklausomai nuo infrastruktūros, trunka apie 10 minučių.

12 m ilgio autobusuose yra 70 kW galios kuro elementai, kuriems vandenilis tiekiamas iš penkių bakų, kurių bendra talpa – 1 560 litrų. Autobusuose taip pat montuojamos „Solaris High Power“ baterijos, kurios papildys kuro elementus, kai padidės elektros energijos poreikis.

Transporto priemonėse bus 31 sėdimoji vieta, iš jų 10 – prieinamos be papildomų laiptelių. Taip pat bus vieta neįgaliojo vežimėliui pasistatyti.

Autobusai bus papildomi vandeniliu vandenilio degalinėje, esančioje Varšuvos gatvėje Poznanėje.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka