Pristatyti susisiekimo sektoriaus dekarbonizacijos tikslai

gruodžio 15 05:05 2021 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Gruodžio 14 d. įvyko pirmasis transporto dekarbonizacijos darbo grupės susitikimas. Jo metu darbo grupės vadovė, susisiekimo viceministrė Agnė Vaiciukevičiūtė, pristatė tikslus, kurių susisiekimo sektorius sieks mažindamas dekarbonizaciją ir pereidama prie darnesnio ir aplinkai draugiškesnio judumo.

Transporto sektorius – didžiausia potencialą dekorbanizacijoje turintis sektorius. Vadovaujantis Klimato kaitos darbotvarke, iki 2030 m. transporto sektorius numato išmetamą šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį sumažinti ne mažiau kaip 14 proc., pasiekti, kad 15 proc. transporto sektoriaus suvartojamos energijos sudarytų atsinaujinančių energijos išteklių energija, taip pat pasiekti, kad elektromobiliai ir netaršios transporto priemonės sudarytų ne mažiau kaip 20 proc. lengvųjų transporto priemonių parko, užtikrinti reikalingos įkrovimo ir pildymo infrastruktūros plėtrą, siekti, kad miestuose kelionės viešuoju transportu, dviračiais ir pėsčiomis, sudarytų ne mažiau kaip 60 proc., didinti geležinkelių elektrifikaciją ir kita.

Su visais iškeltais tikslais kviečiame susipažinti čia:

Kiekvienas suinteresuotas asmuo gali teikti savo priemonių pasiūlymus ir viziją, kaip efektyviau mažinti  šiltnamio efektą sukeliančių dujų kiekį. Siūlymus bus galima teikti nuo sausio 1 d. iki kovo 31 d.  https://klimatokaita.lt/dekarbonizacija/pasiulymai 

Siekiant rasti priemones, kurios padėtų Lietuvai tapti neutralia klimatui iki 2050 m., iš viso yra kuriamos penkios darbo grupės, suskirstytos į sektorius – transporto, energetikos, pramonės, žemės ūkio ir miškininkystės, atliekų-žiedinės ekonomikos. Į jas kviesti burtis atskirų sektorių socialiniai partneriai, asociacijos, nevyriausybinės organizacijos, kiti suinteresuoti visuomenės atstovai.

Susisiekimo ministerijos informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka