„Renault“ siūlo neįprastą viešojo transporto rūšį

08 kovo 05:42 2018 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Ženevos automobilių salone „Renault“ pristatė savaeigio automobilio konceptą, pavadintą EZ-GO. Elektrinę transporto priemonę galima naudoti tiek kaip nuosavą automobilį, tiek ir kaip miesto viešojo transporto priemonę.

 

Numatoma, kad keleiviai įliptų į EZ-GO specialiose viešojo transporto stotelėse. Be to, savaeigį automobilį, naudojantis išmaniojo telefono priedėliu, būtų galima išsikviesti į bet kurią miesto vietą. Integruota į miesto viešojo transporto infrastruktūrą, ši transporto rūšis iš anksto sužinotų apie spūstis, avarijų vietas ir jas aplenktų. Be to, maršrutas būtų dėliojamas atsižvelgiant į šviesoforų darbą.

„Renault EZ-GO“ sumontuota ketvirtojo lygio autonominio valdymo sistema. Kitaip tariant, automobilis gali važiuoti transporto sraute, persirikiuoti į kitas juostas ir pasukti sankryžose. Keleivių saugumui transporto priemonės greitis ribojamas iki 50 km/val.

2018-aisiais „Renault“ žada pristatyti dar keletą konceptinių automobilių, kurie galėtų tarnauti kaip viešasis transportas.

eBus.lt

Gamintoj nuotraukos