„Rigas satiksme“ įsigis 35 elektrinius autobusus

rugsėjo 21 04:41 2021 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Rygos savivaldybės viešojo transporto įmonė „Rigas satiksme“ planuoja įsigyti naujų elektrinių autobusų, teigiama Pirkimų priežiūros biuro svetainėje paskelbtoje informacijoje.

Numatoma sandorio vertė – 34,3 mln. Pirmasis konkursas baigsis spalio 21 d.

Sutartis bus sudaryta su techniškai ir ekonomiškai naudingiausią pasiūlymą pateikusiu gamintoju, rašo „The Baltic Time“.

Laimėjęs konkurso dalyvis turės pagaminti ir į Rygą pristatyti 35 elektrinius autobusus ir atsargines detales jiems, agentūrą LETA informavo „Rigas Satiksme“ atstovė Baiba Bartasevica-Feldmane.

Po to „Rigas Satiksme“ galės pateikti papildomą užsakymą dar 17 elektrinių autobusų ir atsarginių detalių pristatymui. Elektriniams autobusams įsigyti bendrovė planuoja panaudoti lėšas iš Europos Sąjungos Sanglaudos fondų.

Per artimiausius penkerius – septynerius metus „Rigas satiksme“ teks pakeisti mažiausiai 255–260 autobusų su dyzeliniais varikliais. Jie jau pasenę, ir bent dalį jų teks keisti elektriniais autobusais, aiškina bendrovės atstovai.

„Rigas Satiksme“ pajamos 2020 m. sudarė 182,9 mln. EUR, tai yra 25,9 mln. EUR mažiau nei 2019 m. Išlaidos sudarė 181 mln. EUR, o 2019 m. – 199 mln.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka