Rokiškėnų „Ikarus“ – filmų apie sovietmetį žvaigždė

vasario 20 04:57 2014 Spausdinti straipsnį Muziejus

Dar ne taip seniai buvę prabangos ir patogaus važiavimo simboliu, senieji vengriškieji turistiniai „Ikarus-256.74” jau tapo retenybe. Vieną iš tokių autobusų pavyko išsaugoti Rokiškio autobusų parkui. Dabar jis veža keleivius priemiesčio maršrutais. Prireikus rokiškėnai savo autobusą mielai skolina filmuotis kino juostuose apie sovietmetį.

Pastarąjį kartą senasis „Ikarus“ filmavosi Didžiosios Britanijos kompanijos „Gizmo films productions“ ir lietuviškos prodiuserinės bendrovės „Regulus films“ režisieriaus Roberto Mulanno vaidybiniame filme „Mes dainuosime“. Pasak autorių, filmas – apie 1991-ųjų sausio 13-osios įvykius, kovą už laisvę, apie ryžtą ir pasiaukojimą. To laikotarpio atmosferai atkurti prireikė ir tuo metu gatvėmis bei keliais važinėjusios technikos.

Be šio, rokiškėnų „Ikarus“ filmavosi ir Medininkuose filmuotoje kino juostoje.

„Senąjį „Ikarus-256.74“ įsigijome 2011-aisiais. Ieškojome nenaujos transporto priemonės, o šio 1993-iaisiais pagaminto autobuso būklė dar buvo pakankamai gera. Įsigijome jį praktiškai už metalo laužo kainą. Transporto priemonę šiek tiek atnaujinome, paremontavome, ir ji sėkmingai veža mokinius, tuo pačiu ir kitus keleivius rajono keliais“, – sako Rokiškio autobusų parko direktorius Valentinas Repčys.

Be šio, rokiškėnai dar tebeturi ir senus, jau retenybe tapusius PAZ ir KAVZ autobusus. Jie taip pat ne sykį filmavosi įvairiose kino juostose.

KAVZ autobusas atnaujintas, pakeistos sėdynės, transporto priemonė nudažyta tradicinėmis Rokiškio autobusų parko spalvomis – balta ir žalia. Transporto priemonė dažnai nuomojama vestuvėms, jubiliejams ar kitoms šventėms švęsti.

Lina Jakubauskienė

Rokiškio autobusų parko nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.