Rumunijos mieste – nemokamas viešasis transportas

17 birželio 03:04 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Rumunijoje atsiras pirmas miestas, kur viešasis transportas bus nemokamas. Lugožo miesto tarybos nariai balsavo už tai, kad nuo liepos 1-osios miestiečiai viešuoju transportu galėtų važinėti nemokamai.

Sprendimas priimtas vienbalsiai, jį palaikė ir miesto meras. Rumunijoje toks pasiūlymas pateiktas pirmą kartą per 23-ejus postkomunistinio laikotarpio metus.

Pasak Lugožo miesto vadovo, per 23-ejus metus miesto viešasis transportas buvo visai apleistas. Miestiečiai nevažinėjo viešuoju transportu, kadangi nebuvo eismo tvarkaraščių, autobusų stotelių. Tie, kurie važinėjo, iš anksto susitardavo su vairuotoju ir už bilietą nemokėdavo. Dabar mieste sumontuota dešimt stotelių, nustatytas grafikas, maršrutai, suvienodintas autobusų dizainas.

Miesto meras aiškina, kad anksčiau miesto viešasis transportas iš biudžeto buvo dotuojamas 75 proc. Sumai padidinti iki 100 proc. neprireiks didelių išlaidų. Iš viso miestui viešasis transportas kainuos 45 tūkst. Rumunijos lėjų per metus.

Iš viso Lugože gyvena 46 tūkst. žmonių.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.