Seimas svarstys naujas viešojo transporto lengvatas

05 gegužės 04:12 2017 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Seimas pradėjo svarstyti Seimo nario Juozo Oleko pristatytas Transporto lengvatų įstatymo pataisas (projektas Nr. XIIIP-571), kuriomis siūloma nustatyti, kad nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėję asmenys – politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, sukakę 70 metų ir vyresni, turėtų teisę įsigyti vienkartinį arba terminuotą vardinį važiavimo tolimojo, vietinio (miesto ir priemiestinio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais bilietą su 80 proc. nuolaida.

„Įstatymui įgyvendinti iš valstybės biudžeto papildomai reikės nedaug lėšų, nes politiniai kaliniai ir tremtiniai, buvę getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniai, naudojasi galimybe įsigyti lengvatinį transporto bilietą su 50 proc. nuolaida. Minėtos kategorijos asmenų, sukakusių 70 metų ir vyresni, pretenduojančių įsigyti lengvatinį transporto bilietą su 80 proc. nuolaida, būtų apie 30 000“, – teigiama dokumento aiškinamajame rašte.

Po pristatymo už projektą balsavo 75 Seimo nariai, balsavusių prieš ir susilaikiusių nebuvo. Pritarus pakeitimams po pateikimo, toliau jie bus svarstomi pagrindiniu paskirtame Biudžeto ir finansų komitete. Seimas taip pat nusprendė dėl šio projekto prašyti Vyriausybės išvados. Prie šio klausimo svarstymo Seimo posėdyje planuojama grįžti birželio 22 d.

 

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka