Seime pristatytos keleivių vežėjų problemos

27 balandžio 04:21 2017 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Balandžio 25 d. Seime lankėsi asociacijos „Linava“ delegacija, kuri susitiko su Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju Arvydu Nekrošiumi. Jam pristatytos išskirtinai keleivių vežėjų problemos.

 

 

 

Prezidentas Erlandas Mikėnas ir viceprezidentas Rimantas Martinavičius kėlė klausimus, kurie gali sukelti grėsmę keleivių vežimu besiverčiančioms įmonėms.

„Siekiame, kad Kelių transporto kodeksas ir viešųjų pirkimų įstatymas suteiktų teisę savivaldybėms sudaryti sutartis su paslaugų tiekėjais pasirinktinai – konkurso būdu arba vežėją skiriant tiesiogiai“,- teigė viceprezidentas keleiviniam transportui Rimantas Martinavičius.

Šis klausimas buvo aktualiausias. Akcentuota, kad galimas vidaus sandorių panaikinimas darytų įtaką viešojo transporto organizavimui ir tvarumui, įneštų chaoso, o dalis savivaldybių įmonių gali atsidurti ant bankroto ribos. Pastarosios įmonės atlieka daug papildomų funkcijų, tad tiesiogiai konkuruoti kaina su kitais rinkos žaidėjais negalėtų.

E. Mikėnas ir R. Martinavičius akcentavo, kad vietos savivaldos įstatyme įtvirtinti savivaldybių savarankiškumo ir veiklos laisvės principai, tad valstybė turėtų netrukdyti savivaldybėms organizuoti viešąjį transportą pagal savo poreikius, pasirenkant tinkamiausią būdą sutartims sudaryti. Be to ir ES Reglamentas suteikia teisę savivaldybėms spręsti dėl vežėjų parinkimo būdo.

 

Linavos informacija ir nuotrauka