Seniausi vilniečius vežę autobusai virs metalo laužu

balandžio 13 03:51 2015 Spausdinti straipsnį Patirtis

Bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ paskelbė aukcioną parduoti į metalo laužą senus, nebevažiuojančius autobusus. Iš viso parduotos 27 didžiosios transporto priemonės ir trys mikroautobusai.

Visas transporto priemones nupirko viena sostinėje įsikūrusi bendrovė už pradinę aukcione skelbtą kainą – 33 tūkst. 600 eurų. Pakrautos ant tralų, transporto priemonės išvežamos supjaustyti.

Daugiausia tarp parduotųjų aukcione autobusų – seniausi sudvejinti „Karosa“. Vilniečių jau nebeveš 14 morališkai ir techniškai pasenusių čekiškų autobusų. Taip pat į metalo laužą iškeliavo vienas 18 metrų ir vienas 12 metrų ilgio MAN, aštuoni standartinio ilgio dujiniai „Volvo“, du „Mercedes-Benz Cito“, vienas „Škoda“ ir trys „Peugeot Boxer“.

Nurašyti seniausias transporto priemones bendrovė „Vilniaus viešasis transportas“ įsipareigojo pernai už Lietuvos Ispanijai parduotus taršos leidimus sulaukusi 21 naujo autobuso.

„Parduoti aukcione atrinkome seniausius, teršalų išmetimo standartų nebeatitinkančius autobusus. Jų techninė būklė jau buvo itin prasta, autobusų kėbulų vidinė konstrukcija bei išorė – surūdijusi“, – aiškina bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ technikos direktorius Juozapas Grabys.

Parduotų transporto priemonių vidutinis amžius – per 20 metų, didžioji dalis jų buvo neberemontuotinos.

„Prieš parduodami transporto priemones aukcione, išėmėme iš jų dar tinkamas naudoti detales, agregatus. Kai kurias iš jų dar pritaikysime remontuodami kitus autobusus“, – sako bendrovės „Vilniaus viešasis transportas” techninio skyriaus viršininkas Rimvydas Aleknavičius.

Aukcione gautos lėšos bus skirtos kitų autobusų techninei priežiūrai bei remontui.

Lina Jakubauskienė

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.