„Setra išbando naujos kartos „ComfortClass“ ir „TopClass“ autobusus

23 gegužės 03:28 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Šias transporto priemones vokiečių gamintojai žada pristatyti dar šiais metais. Kol kas autobusai su kamufliažiniais lipdukais važinėja Suomijos šiaurėje, stačiais kalnų keliais Siera Nevados kalnuose, drėgname Gibraltaro karštyje, keliauja pirmyn ir atgal po Europą, atlieka ištvermės testus Turkijoje.

Autobusai kol kas pavadinti išgalvotais vadais, tokiais kaip Cleo, Leyla, Lima ar Zera. Transporto priemonės bandomos skirtingomis sąlygomis – nuo minus 40 iki plius 40 laipsnių Celsijaus, kartais jos važinėja tuščios, o kartais – prikrautos vandens pripildytais manekenais ir smėlio maišais. Bandymai sutelkti į novatoriškas pagalbos sistemas ir jų sąveiką, naujus komponentus, ekstremalų drėgmės poveikį ir ekstremalią topografiją. Visa tai jau išbandyta ir bandymų stenduose.

„Setra“ inžinieriai bandymus keliuose vadina vadina bendru išbandymu, kuris privalomas visiems naujiems gaminiams. Kaip teigiama gamintojų pranešime spaudai, „jei transporto priemonės gali atlaikyti šias ekstremalias sąlygas, jos puikiai pasirodys ir kasdien veždamos keleivius“.

Naujos kartos „Setra” turistinių autobusų karta – „ComfortClass“ ir „TopClass 500“ – bus pristatyti 2022 m.

eBus.lt

Gamintojų nuotrauka