Šiaulių viešojo transporto atnaujinimas – ne už kalnų

09 gruodžio 10:22 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Viešojo transporto pagrindinė paskirtis – tarnauti žmonėms. Šiaulių miesto viešasis transportas turi būti saugus, modernus, švarus, draugiškas aplinkai ir mažai taršus, tačiau esminė jo funkcija – užtikrinti patogų, visiems prieinamą ir kokybišką keliavimą mieste.

Miestui nuolat kintant, jo pakraščiuose atsirandant naujoms įmonėms, žmonėms persikeliant iš miesto centro į rajoną atsirado poreikis įvertinti Šiaulių miesto viešojo transporto maršrutų tinklą ir nustatyti, kaip pasikeitus gyventojų srautams bei jų įpročiams, turi būti atnaujinti viešojo transporto maršrutai. Šiaulių miesto tvarkaraščiai yra nuolatos koreguojami, tačiau iš esmės jie keisti nebuvo jau senai. Šiai dienai viešasis transportas mieste nebeatitinka gyventojų poreikių, tai patvirtina ir iš keleivių gaunami prašymai dėl maršrutų korekcijų (2020 m. buvo gauta 58, per 2021 m. 11 mėnesių – 46). Atsižvelgiant į keleivių prašymus bei reaguojant į epidemiologinę situaciją vien per 2021 m. tvarkaraščiai jau buvo atnaujinti ar koreguoti 38 kartus, o per 2020 m. tokių korekcijų skaičius siekia 27.

Truputis statistikos:

  • Mieste yra 388 autobusų stotelės;
  • Šiaulių viešojo transporto autobusų kelių tinklo ilgis – 876,51 km;
  • Darbo dienomis mieste važiuoja net 77 autobusų, šeštadieniais jų būna 35, o sekmadienį 23;
  • Turime 39 autobusų maršrutus iš kurių 9 privežamieji.

Šiaulių miesto tvarkaraščiai yra nuolatos koreguojami, tačiau iš esmės jie keisti nebuvo jau senai. Todėl nuspręsta imtis kardinalių pokyčių bei perplanuoti maršrutus taip, kad jie būtų maksimaliai patogūs kiekvienam šiauliečiui ar miesto svečiui. UAB „Busturas“ viešo konkurso tvarka jau sudarė sutartį su įmone, kuri per metus laiko privalės paruošti Šiaulių miesto viešojo transporto maršrutų atnaujinimo galimybių studiją. Galimybių studijos parengimo tikslas – išanalizuoti ir įvertinti esamų VT maršrutų tinkamumą bei parengti VT maršrutų atnaujinimo planą, atsižvelgiant į Šiaulių miesto ilgalaikius strateginius tikslus, savivaldybės patvirtintus su atliekamu tyrimu susijusius sprendimus, darnaus judumo principus, nacionalinius, Šiaulių miesto ir ES taršos mažinimo tikslus bei gyventojų poreikius. Juolab, kai vis garsiau yra kalbama apie tikslą kuo daugiau gyventojų iš nuosavų taršių automobilių prikviesti į viešąjį transportą, yra labai svarbu jį padaryti optimaliai atitinkančiu keleivių poreikius.

Mūsų siekiamybė – turėti koordinuotą persėdimo sistemą, maksimaliai sumažinti maršrutų dubliavimąsi, pagal poreikį į bendrą maršrutų tinklą integruoti greituosius maršrutus. Viso to rezultatas – kaštų sumažinimas, efektyvesnis lėšų panaudojimas bei patrauklesnis ir prieinamesnis viešasis transportas.

Sieksime įtraukti kuo daugiau keleivių į šių pokyčių procesą. Nebūkite pasyvūs stebėtojai, dalyvaukite šiame unikaliame miesto viešojo transporto maršrutų pertvarkos procese. Pasirodžius anketai aktyviai skatinkite savo draugus bei artimuosius ją užpildyti. Nenustebkite, jei autobuse prie Jūsų prieis mūsų darbuotojai ir pasiteiraus apie keliavimo įpročius. Neleiskite kitiems nuspręsti už Jus. Kiekviena išsakyta nuomonė bus naudinga ir padės mums labiau suprasti kiekvieno iš Jūsų poreikius.

Tikime, kad su mūsų keleivių pagalba viešąjį transportą padarysime dar patrauklesniu bei patogesniu. Kartu mes – jėga!!!

000111