Siuntos autobusais šventiniu laikotarpiu – ir po Lietuvą, ir į užsienį

13 gruodžio 05:11 2022 Spausdinti straipsnį Lankytojai Patirtis

Artėjant žiemos šventėms, prasideda didysis dovanų bumas. Ne kiekvienas gali pasveikinti artimąjį tiesiogiai – tuomet tenka pasirūpinti dovanų siuntimu. Vienas būdų tai padaryti saugiai ir greitai tiek Lietuvoje tiek užsienyje – pasinaudoti „Siuntos autobusais“ paslaugomis.

Praėjusių metų šventiniu laikotarpiu autobusais perduotos siuntos pradžiugino apie 200 tūkst. žmonių. Tikimasi, jog šiais metais jų bus dar daugiau – po ilgojo karantino laikotarpio vežėjai atgaivino didžiąją dalį ankstesnių tolimojo susisiekimo maršrutų.

„Siuntos autobusais” terminalai įsikūrę visose šalies autobusų stotyse. Ten, kur jų nėra, siuntinį galima atsiimti tiesiogiai iš autobuso vairuotojo. „Didžiausias „Siuntų autobusais“ privalumas – pristatymo greitis, siuntinys dar tą pačią dieną gali pasiekti gavėją. Be to, gabenti autobusais priimamos ir didesnės, negabaritinės siuntos, kurių vežti kitos siuntų bendrovės nepriima“, – pabrėžia Lietuvos keleivių vežimo asociacijos prezidentas Gintaras Nakutis.

Keleivių vežėjai pastebi, jog siuntos autobusais spėjo išpopuliarėti tarp gyventojų. „Vertinant tai, kad Rokiškio miestas yra šiek tiek atitolęs nuo didžiųjų šalies miestų, sulaukiame išties nemažai siuntų. Turime gausų būrį ne tik gavėjų, bet ir siuntėjų. Rokiškyje yra nemažai nedidelių įmonių, kurios savo prekes ar gaminius patiki būtent autobusų parkams ir siunčia juos po visą šalį“, – sako Rokiškio autobusų parko direktorius Antanas Taparauskas.

Autobusų stotis eksploatuojantys keleivių vežėjai didžiajam siuntinių pikui, kaip visada, ruošiasi iš anksto. Pasak A. Taparausko, prieššventiniu laikotarpiu siuntų sulaukiama ypač daug, taigi klientams kartais tenka netrumpai palaukti eilėje. „Spręsdami šią problemą, planuojame aktyviausiu metu – keletą dienų prieš ir po didžiųjų švenčių – ilginti siuntų skyriaus darbo laiką, kad klientų srautai galėtų pasiskirstyti tolygiai. Džiaugiamės, kad žmonės vis aktyviau naudojasi šia paslauga, kuri dažnai pranašesnė už pašto ar kurjerių, nes siuntos gavėjus gali pasiekti ir tą pačią dieną“, – kalba Rokiškio autobusų parko vadovas.

Didesniuose siuntų terminaluose prieš šventes atidaromos papildomos kasos, taip pat priimama daugiau darbuotojų. „Mums labai svarbu, kad siuntinius autobusais perduodantys žmonės nesusidurtų su nepatogumais“,  – teigia „Siuntos autobusais“ vadovė Indrė Ūsaitė-Šlenderienė.

„Siuntos autobusais“ terminaluose pasitelkiami modernūs technologiniai sprendimai, padedantys paspartinti siuntų rūšiavimą bei išsiuntimą, sumažinantys klaidų tikimybę. Vis dėlto vežėjai skatina siuntų saugumu pasirūpinti ir siuntėjus. „Esant galimybei, siuntą verta supakuoti iš anksto, svarbu, kad pakuotė būtų saugi Tam, kad nereikėtų ilgai pildyti duomenų atėjus į siuntų terminalą, siuntos kvitą galima užpildyti iš anksto, internetu. Bene svarbiausias ir paprasčiausias patarimas – nepalikti visko paskutinei dienai ir žinoti terminalų darbo laiką”, – pabrėžia I, Ūsaitė-Šlenderienė.

Pasak jos, tinkamai atlikus paruošiamuosius darbus, siuntos atidavimas priėmimo punkte vidutiniškai užtrunka iki trijų minučių.

„Siuntos autobusais“ vadovė primena, jog siuntas galima siųsti ir į užsienį. Kaimyninėse šalyse jos gali pasiekti klientą jau kitą dieną, o į tolesnes Europos šalis keliauja iki 10 dienų, todėl jų siuntimui derėtų pasirengti iš anksto. Be to, iš paskirstymo terminalo užsienio šalyje siuntinys gavėjui gali būti saugiai atgabentas iki durų.

Siuntų paėmimui ir pristatymui kurjerio paslaugas galima užsisakyti ir Lietuvoje: šiuo metu tai galima padaryti Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Alytuje, Vilkaviškyje, Jonavoje ir Mažeikiuose.

I.Ūsaitė-Šlenderienė primena, jog Lietuvoje yra 42 siuntų terminalai, pažymėti „Siuntos autobusais“ ženklu. Dauguma jų darbą pradeda labai anksti – Vilniaus terminalas dirba nuo 05:25, o Kauno – nuo 05:45 val. „Rytais klientų srautas būna mažiausias, todėl skubantiems patariama atvykti ryte. Kauno terminale siunčiant ar atsiimant nedidelių gabaritų siuntas galima naudotis klientų pamėgtu „Drive“ langeliu. Taip pat norėčiau pabrėžti, jog visą informaciją apie siuntas, atsakymus į dažniausiai užduodamus klausimus galima rasti „Siuntos autobusais“ interneto svetainėje“, – kalba „Siuntos autobusais“ vadovė.

Ji primena, jog „Siuntos autobusais” dirbs ir Kūčių dieną, nors ir trumpiau, kai kitos siuntų bendrovės nebedirba. „Tai, galima sakyti, paskutinė viltis užuomaršoms. Nors, be abejo, neskatiname dovanų siuntimo pasilikti paskutinei dienai ar net valandai”, – pabrėžia I. Ūsaitė-Šlenderienė.