Siuntos į užsienį – tik po kruopštaus patikrinimo

sausio 13 05:24 2011 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Norint perduoti siuntinį, galima rinktis įvairius jo pristatymo būdus.Tiek Lietuvos pašto, tiek autobusų stočių siuntų skyrių ar siuntų gabenimo įmonių įkainiai skiriasi nedaug. Paslauga autobusais paprastai pasirenkama tuomet, kai siuntinys adresatą turi pasiektiper trumpiausią laiką.

Apžiūra griežta

Siuntinys į bet kurį Lietuvos miestą ar miestelį autobusu gali būti nugabentas dar tą pačią dieną. Šiek tiek daugiau problemų kyla vežant siuntas į užsienį.

Į užsienio šalis autobusais keliaujantys siuntiniai tikrinami itin kruopščiai. „Atplėšiame ir peržiūrime visas be išimties siuntas. Kiekvienoje pamainoje turime specialiai apmokytus žmones, kurie įdėmiai apžiūri visus siunčiamus daiktus. Kol kas specialių prietaisų nenaudojame, tačiau manome, jog artimiausiu metu teks įsigyti ir skenerių“, – sako UAB „Kautra“ siuntų terminalo vadovas Robertas Jasinskas. Po patikrinimo siuntos „Kautros“ terminalesukraunamos į specialias pakuotes. „Tik tokiu atveju galime būti tikri, kad adresatas sulauks tokios siuntos, kokią jam perdavė siuntėjas“, – sako R. Jasinskas.

Nepatikrintos siuntos neišvežamos ir iš Vilniaus autobusų stotyje įsikūrusio UAB TOKS siuntų terminalo. Tiesa, ne visos jos atidaromos ar atplėšiamos – kartais klientui tereikia sudaryti gabenamų daiktų sąrašą. „Labiau pasitikime verslo klientais – jie mūsų paslaugomis naudojasi dažnai. Kol kas nepasitaikė, kad tarp į užsienį keliaujančių siuntų būtų rasta draudžiamų būtų gabenti daiktų“, – UAB TOKS Siuntų skyriaus vadovas Edvardas Kuliešius.

Siuntiniai į užsienį priimami ne tik Kauno ar Vilniaus autobusų stotyse įsikūrusiuose terminaluose – juos galima atiduoti ir bet kurio miesto autobusų stotyje. Visos siuntos atvežamos į pagrindinius terminalus, kur dar kartą nuodugniai patikrinamos bei sukraunamos į autobusus, vykstančius į užsienio šalis.

„Griežta patikra atbaido tuos klientus, kurie norėtų perduoti draudžiamus vežti daiktus. Jie mieliau renkasi vežėjus mikroautobusais, kur kol kas nėra jokios kontrolės“, – sako Robertas Jasinskas.

Gabena ne visur

Bendrovė „Kautra“ nepriima siuntų į ne Europos Sąjungos šalis – Rusiją, Ukrainą ar Baltarusiją. „Tai susiję su muitinių problemomis. Neturime sąlygų plombuoti autobusų bagažinių, todėl geriau nerizikuojame“, – sako R. Jasinskas.

Vilniečių bendrovė TOKS į Baltarusiją ar Ukrainą gabena tik vokus su dokumentais. „Visus perduodamus vokus būtinai atplėšiame ir patikriname. Jei į šias šalis vežtume didesnes siuntas, už jas tektų mokėti muito mokesčius. Be to, už menkiausius muitinės procedūrų pažeidimus šiose šalyse vežėjai itin griežtai baudžiami – iki transporto priemonės konfiskavimo“, – aiškina E. Kuliešius.

Paslauga populiarėja

Populiariausios siuntos autobusais – į kaimyninę Latviją ar Estiją. Kasdien kaimynams išsiunčiama po kelias dešimtis nedidelių siuntinių. Štai vien tik gruodžio mėnesį iš terminalo Vilniaus autobusų stotyje į Latvijos sostinę Rygą autobusais iškeliavo per tūkstantį siuntų.

Populiarėja ir siuntų gabenimas į tolimesnes šalis. Štai bendrovė „Kautra“ drauge su partneriu UAB „Arfus“ neseniai pasiūlė nuvežti siuntas į Londoną ir atgal. „Nors ši paslauga egzistuoja dar neseniai, susidomėjimas ja akivaizdžiai didėja. Kiekvieną ketvirtadienį išvežame siuntas iš Kauno, o sekmadienį jos jau būna Londone Autobusais siunta nukeliauja greičiau negu paštu, o autobusu ją perduoti patogiau nei sutartoje vietoje laukti mikroautobuso“, – sako R. Jasinskas. Artimiausiu metu bendrovė „Kautra“ ketina plėsti siuntų vežimo geografiją visoje Didžiojoje Britanijoje.

Keleivių vežėjai vis dažniau bendradarbiauja su krovinių gabentojais. „Daugėja atvejų, kai krovinių vežėjai paprašo mūsų atvežti autobusu nedideles siuntas. Mūsų paslaugomis dažniausiai naudojasi tie, kuriems reikia siuntinį pristatyti ar gauti per trumpiausią laiką“, – sako E. Kuliešius.

Keleivių vežėjų paslaugomis naudojasi ir didžiosios siuntų gabenimo bendrovės – DHL, UPS ir kt. Nedidelę siuntą perduoti nuvežti autobusu jų darbuotojams patogiau ir greičiau, nei vežti savo transportu.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

1 Comment

  1. Plačiau
    kovo 20, 14:31 #1 Plačiau

    Manau, kad visada verta rinktis patikimus siuntų gabenimo profesionalus, ne visada geresnę kainą siūlantys pavieniai kurjeriai gali garantuoti saugų siuntos nugabenimą.

    Reply to this comment

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.