Socialinių reikalų ir darbo komitetas pritaria didesnėms transporto lengvatoms vaikams ir nukentėjusiems asmenims

21 birželio 04:14 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas iš esmės pritarė Transporto lengvatų įstatymo pataisoms (projekto Nr. XIVP-2902) ir jį lydintiems įstatymų projektams ir pasiūlė pagrindiniam komitetui juos patobulinti, įvertinant finansines galimybes šių projektų nuostatas įgyvendinti nuo 2025 m. sausio 1 d. 

Pritardamas Vyriausybės išvadai, Komitetas palaikė iniciatorių pasiūlymą visiems 8–18 m. amžiaus vaikams ir 18–23 m. amžiaus asmenims, jeigu jie mokosi, iki jie baigs bendrojo ugdymo programą, suteikti važiavimo tolimojo reguliaraus susisiekimo autobusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais 50 procentų bilieto nuolaidą.

Komitetas taip pat pritarė, kad galiojančiame Transporto lengvatų įstatyme įvardintiems nukentėjusiems asmenims, nepaisant jų negalios ir amžiaus, būtų suteikta važiavimo tolimojo ir vietinio (miesto ir priemiesčio) reguliaraus susisiekimo autobusais ir troleibusais, keleiviniais traukiniais, reguliaraus susisiekimo laivais ir keltais 80 procentų bilieto nuolaida, visoms gavėjų grupėms ją suvienodinant iki didesnės (nuo 50 iki 80 proc.). Nukentėjusiems asmenims naujai priskirti Černobylio atominės elektrinės avarijos padarinių likvidavime dalyvavę asmenys ir  būtinosios karinės tarnybos ar karinių mokymų sovietinėje armijoje metu atlikusieji tarnybą Afganistane.

Šioms nuostatoms įgyvendinti šiais metais buvo numatyta 3,15 mln. eurų.

Projektams svarstyti Seimo Socialinių reikalų ir darbo komitetas buvo paskirtas papildomu komitetu. Juos dar svarstys pagrindinis – Biudžeto ir finansų – komitetas.

LR Seimo informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka