„Solaris“ gamintojai Kortrijke žada siurprizą

08 spalio 04:40 2015 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

metrostyle3Jau tradiciškai naujausius savo gaminius spalio viduryje Belgijos mieste Kortrijke vyksiančioje „Busworld Europe“ parodoje pristatys Lenkijos „Solaris Bus and Coach“ gamintojai. Be naujos kartos miesto autobuso, lenkai žada pademonstruoti konceptą.

 

 

Per metus „Solaris“ pagamina po 1400 transporto priemonių, kurias parduoda į 29 šalis. Lenkijos gamintojai – lyderiai diegiant alternatyvias degalų rūšis. Daugiausia suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų parduodama į Skandinavijos šalis.

„Solaris“ gamintojai vieni iš pirmųjų pateikė rinkai elektrinį autobusą. Tačiau, pasak gamyklos atstovo Gžegožo Nowak‘o, miestams, kuriuose jau išplėtota troleibusų infrastruktūra, nevertėtų jų atsisakyti. Juolab kad pastotes galima pritaikyti elektriniams autobusams įkrauti.

Lenkai jau pardavė ir 200 hibridinių autobusų, taip pat originalių „Metro Style“ autobusų, skirtų įvairių šalių BRT sistemoms.

Pastaruoju metu „Solaris Bus and Coach“ pateikė rinkai naujos kartos miesto autobusą, kuris 720 kg lengvesnis už pirmtaką, tai yra, ir ekonomiškesnis. Be to, palengvintos konstrukcijos dėka salone telpa šešiais keleiviais daugiau.

„Solaris Bus and Coach” taip pat jau pagamino ir vandenilio kuro elementais varomą autobusą. Tačiau, pasak G. Nowak’o, esama daug problemų su šių degalų saugojimu, tad apie šios transporto rūšies perspektyvas kol kas kalbėti anksti.

„Busworld Europe 2015“ lenkai žada pristatyti naująjį „Solaris Urbino“, taip pat – pusiau žemagrindį „Urbino 12 LE“.

Fotoreportažai iš „Busworld Europe“ – tik eBus.lt.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka