Sostinei siūlomas nemokamas viešasis transportas

gruodžio 07 05:16 2018 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai

Į Vilniaus miesto merus kandidatuojantis Artūras Zuokas iškėlė nemokamo viešojo transporto idėją. Pasak jo, Taline viešuoju transportu miestiečiai gali važinėti nemokamai jau nuo 2013-ųjų. Jo teigimu, Taline nemokamai važinėja daugiau kaip 445 000 žmonių.

 

 

A. Zuokas sako, kad viena iš svarbiausių miesto problemų – transporto spūstys. Jis tikisi, kad, įdiegus nemokamą viešąjį transportą, daugiau žmonių paliktų namuose nuosavus automobilius ir naudotųsi autobusais bei troleibusais.

Be to, pasak jo, mažesnis automobilių kiekis mieste garantuoja geresnį orą, sumažėjusį triukšmą bei galimybę žmonėms, ypač – senjorams, judėti paprasčiau.

Kaip rodo Talino pavyzdys, kur nemokamu viešuoju transportu gali naudotis tik mieste registruoti gyventojai, nuo 2013-ųjų mieste registruotų gyventojų padaugėjo. A. Zuoko teigimu, jei Vilniuje prisiregistruotų čia iki šiol gyvenę neregistruoti žmonės, būtų galima kompensuoti viešajam transportui išlaikyti reikalingas išlaidas maždaug 25 mln. eurų.

Tačiau, kaip rodo Talino pavyzdys, ne viskas šioje srityje yra taip šviesu. Įdiegus nemokamą važiavimą viešuoju transportu, suprastėjo jo kokybė, miestui iš biudžeto viešojo transporto išlaikymui tenka atseikėti daugiau lėšų.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka