Švedijos karališkąją šeimą vežios švediškas „Volvo“ autobusas

spalio 07 05:21 2015 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

apie-volvoĮ Lietuvą spalio 7-9 dienomis su valstybiniu vizitu atvyksta Švedijos karališkoji pora – Švedijos Karalius Karlas XVI Gustavas ir Švedijos Karalienė Silvija. Karališkuosius svečius vežios į Lietuvą atvykęs švediškas hibridinis „Volvo“ autobusas. 

 

 

Pirmieji „Volvo 7900 Hybrid“ turėjo progos apžiūrėti keleivių vežėjai, susirinkę į viešojo transporto konferenciją, vykusią spalio 6-ąją Karolinos viešbutyje. Tris dienas autobusas bus skirtas karališkosios poros reikmėms.

Švedai vieni iš pirmųjų pateikė hibridinę autobusų technologiją. Jau parduota per 2000 hibridinių „Volvo“. Daugiausia jų iškeliavo į Didžiąją Britaniją. Estijoje važinėja 24 švediški hibridiniai „Volvo“.

Pasak „Volvo“ koncerno hibridinių autobusų padalinio vadovo Erlando Morelisson’o, šie autobusai, lyginant su dyzeliniais, yra 33,8 proc. taupesni. Be to, hibridinės technologijos nuolat tobulinamos, diegiant įvairias naujoves.

Tradiciškai švedai itin daug dėmesio skiria ekologiškai. Tad jau pristatyti pirmieji elektriniai hibridai, taip pat elektriniai „Volvo“.

„Manome, jog ateityje tarpmiesčio maršrutais keleivius veš dyzeliniai autobusai, centruose važinės elektriniai, o priemiesčiuose – hibridiniai autobusai. Taip miestų aplinka taps švaresnė bei tylesnė“, – teigė E. Morelisson’as.

Jo teigimu, miestuose ateitis priklauso elektriniams autobusams, kurie yra taupiausi, tyliausi bei mažiausiai teršia aplinką.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos 

 

  • apie-volvo1
  • apie-volvo2
  • apie-volvo3
  • apie-volvo4
  • apie-volvo