Švenčionių savivaldybė turės sumokėti bendrovei „Svirka“ per 10 tūkst. eurų

16 rugpjūčio 04:50 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Prieš trejus metus skelbtą Švenčionių autobusų stoties nuomos konkursą laimėjo bendrovė „Svirka“, pasiūliusi didžiausią nuomos kainą. Vis dėlto nuomos sutartis nepasirašyta – procesas buvo sustabdytas, prasidėjo teismų maratonas, trukęs iki šių metų rugpjūčio 9-osios. Tądien Lietuvos Aukščiausiasis teismas byloje padėjo tašką, nepriimdamas savivaldybės kasacinio skundo kaip nepagrįsto ir neatitikusio jokių reikalavimų.

 

„Kai mūsų įmonė laimėjo Švenčionių autobusų stoties nuomos konkursą, savivaldybės atstovai nusprendė, kad dirbti negalime. Neva, vežėjas negali valdyti stoties, nes neturi teisės pats savęs kontroliuoti ir panašiai. Vis dėlto tiek Konkurencijos taryba, tiek teismai pasisakė, kad vežėjas eksploatuoti autobusų stotį gali, dauguma stočių valdytojų Lietuvoje yra vežėjai, kadangi geriausiai išmano veiklos specifiką. Švenčionių savivaldybė nusprendė eiti kitu keliu“, – sako bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka.

Bendrovės vadovas kreipėsi į teismą, kuris konstatavo, kad Švenčionių savivaldybė, nesudariusi sutarties su viešųjų pirkimų konkurso laimėtoju, yra neteisi, ir priteisė bendrovei „Svirka“ sumokėti daugiau kaip 10 tūkst. eurų patirtų nuostolių.

„Labai gaila, kad rajoną valdo „įdomiai“ besielgiantys vadovai. Jie toleruoja rajone veikiančią įmonę, kuri akivaizdžiai pažeidžia viešojo pirkimo konkurso reikalavimus. Vežėjas deklaruoja, kad veža keleivius su Euro 5 standartų reikalavimus atitinkančiais autobusais, nors gamintojai teigia, kad tais metais pagamintos transporto priemonės tokių ekologinių standartų negali pasiekti, realiai atitinka Euro 2 ar Euro 3 ekologinius standartus“, – sako V. Bulka.

Įmonė „Svirka“ kreipėsi į Lietuvos transporto saugos administraciją, šiuo metu vyksta tyrimas. „Manau, šis skandalas prilygsta dyzelgeito skandalui. Labai gaila, kad konkursus keleiviams vežti laimi įmonės, pateikusios klaidingus duomenis apie išmetamųjų dujų emisijas“, – teigia įmonės vadovas.

Pasak jo, situacija, kai rajono valdžia, norėdama „įkąsti“ neįtinkančiam įmonės vadovui, imasi neteisėtų priemonių ir tokiu būdu švaisto rajono gyventojų lėšas, nėra normali.

eBus.lt

Bendrovės „Svirka” nuotrauka