Talinas iki 2035-ųjų ketina visus autobusus pakeisti elektriniais

29 rugpjūčio 04:09 2022 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Talino viešojo transporto bendrovė planuoja greitą perėjimą prie elektrinių autobusų – iki 2035 m. žadama nupirkti 650 elektrinių autobusų. Ketinama atsisakyti ne tik dujinių autobusų, bet ir troleibusų.

Viešojo transporto bendrovė „Tallinna Linnatranspordi“ (TLT) ir Estijos valstybinė energetikos grupė „Eesti Energia” neseniai pasirašė bendradarbiavimo sutartį dėl elektrinių autobusų bandymų Taline, rašo sustainable.com.

Elektriniai autobusai bandomuoju laikotarpiu važiuos dviem miesto maršrutais. Taip pat tikimasi, kad „Eesti Energia“ sukurs išmaniuosius įkrovimo sprendimus. Pirmiausia bus užsakyta dešimt elektrinių autobusų, vėliau prasidės masinis jų pirkimas.

 „Eesti Energia“ – tarp partnerių

„Esama įsitikinimo, jog elektrinių transporto priemonių daugėjimas sukels elektros tinklo perkrovą“, – spaudai sakė „Eesti Energia“ valdybos narys Margusas Valsas, kalbėdamas ir apie asmeninių elektromobilių plitimą. „Manome, kad ši našta negali virsti problema, nes elektromobiliai gali būti laikomi energijos saugojimo įrenginiais. Sandėliavimo technologijos panaudojimo energetikos sektoriuje idėja slypi tame, kad energija būtų kaupiama pigesnėmis elektros kainomis ir pradedama naudoti tuomet, kai kainos yra didesnės. Tikime, kad elektromobiliai gali būti naudojami kaip tinklo dalis“.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka