Taline planuojama įsigyti 40 troleibusų su autonomine eiga

13 vasario 05:10 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai Naujienos

Estijos sostinė Talinas per penkerius metus planuoja įsigyti 40 troleibusų su autonomine eiga. Projekto tikslas – pakeisti esamą senstantį parką transporto priemonėmis, galinčiomis dalį maršruto važiuoti be elektros kontaktinio tinklo.

Miestas ketina nupirkti 40 naujų transporto priemonių, tarp kurių 22 – 18 metrų ir 18 – standartinio 12 m ilgio. Bendra investicijų suma, į kurią įeina lėšos troleibusams įsigyti ir laidų rekonstrukcija,  per ateinančius penkerius–šešerius metus sudarys nuo 40 iki 50 mln. eurų, rašoma miesto valdžios pranešime.

Meras Mihhailas Kõlvartas sakė, kad Talinas iš esmės nusprendė toliau plėtoti troleibusų tinklą kaip svarbią ir aplinką tausojančią viešojo transporto priemonę.

„Pastaraisiais metais vis dažniau diskutuojama, ar atsisakyti troleibusų ir diegti elektrinius autobusus. Tačiau iš tikrųjų būtina užtikrinti viešojo transporto rūšių įvairovę, kad būtų patenkinti miesto gyventojų poreikiai“, – sakė K. Kõlvart.

Mero teigimu, Talinas užsibrėžė tikslą, kad iki 2035 metų sostinės viešasis transportas būtų netaršus, atitinkantis mobilumo plane numatytus tikslus. „Keletas didžiųjų Europos miestų šiuo metu modernizuoja troleibusų tinklus: tai Vilnius, Praha, Ciurichas, Milanas ir daugelis kitų“, – pridūrė Talino meras.

Mero pavaduotojas Vladimiras Svetas teigia, kad būsimi troleibusai važiuotų plačiomis, dažniausiai tiesiomis gatvėmis, kuriose lengva nutiesti ir prižiūrėti kontaktinių linijų tinklą. Artėjant prie miesto centro, kur siauresnės gatvės, daugiau posūkių ir mažiau vietos, jie galėtų važiuoti naudodami baterijose sukauptą energiją.

Be naujųjų troleibusų, Taline bus pristatyti ir elektriniai autobusai, labiau tinkantys maršrutuose, kur mažiau keleivių.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka