Tarptautinei visuomeninio transporto asociacijai (UITP) – 125

rugpjūčio 19 04:06 2010 Spausdinti straipsnį Naujienos

Pirmoji visuomeninio transporto asociacija gimė 1885 m. rugpjūčio 17 d. – tuomet penkiasdešimt Europos tramvajų operatorių atstovų susirinko Briuselyje. Jų sprendimu ir buvo įkurta Tarptautinė tramvajų ir lengvųjų geležinkelių bendrovių organizacija, vėliau tapusi Tarptautine visuomeninio transporto asociacija.

Šiuo metu UITP – pasaulinė visuomeninio keleivinio transporto operatorių, įstaigų ir tiekėjų asociacija, jungianti per 3100 narių iš daugiau nei 90 šalių visuose žemynuose. Nors pagrindinė UITP būstinė visada buvo Briuselyje, Belgijoje, pastaraisiais metais įvairiuose pasaulio regionuose atsirado asociacijos padalinių, taip pat vienuolika regioninių biurų.

Asociacijos darbuotojų tikslas – nagrinėti visus aspektus, susijusius su miesto, priemiesčio, tolimuoju ir tarptautiniu keleiviniu transportu, teikti pasiūlymus, kaip geriau panaudoti visuomeninio transporto potencialą. UITP siūlo sprendimus, kaip skatinti visuomeninio transporto progresа socialiniu, ekonominiu ir techniniu aspektais, nepažeidžiant nei visuomeninių, nei privačių transporto operatorių interesų.

UITP rengia tarptautinius kongresus, per metus organizuojamos maždaug penkios konferencijos, kuriose sprendžiamos visuomeninio transporto, eismo saugumo, aplinkosaugos problemos. Organizuojami mokymo kursus specialistams, atėjusiems į keleivių vežimo verslа iš kitų sričių. Rengiamos parodos, posėdžiai aktualiomis temomis, taip pat studijos, pranešimai, straipsniai apie keleivinio transporto tyrimų rezultatus įvairiose šalyse. UITP darbuotojai parengė mokymo programas įvairių kraštų vežėjams. Organizuojamos kampanijas aplinkos taršai mažinti. UITP turi ir savo leidinį – žurnalą „Public Transport International“, kuris pasirodo kas du mėnesius anglų, vokiečių, prancūzų, ispanų, japonų ir rusų ir kalbomis.

Asociacijoje gali būti tikrieji nariai, fiziniai nariai, kandidatai į narius, nepaprastieji ir akademiniai nariai, nepaprastieji fiziniai ir fiziniai nariai – akademikai bei garbės nariai. UITP nariais gali būti visi keleiviniame transporte dalyvaujantys juridiniai asmenys, susivienijimai ir įstaigos, kurios nori būti vienos iš UITP sekcijos nariu. Asociacijai, pavyzdžiui, priklauso ir Rygos miesto savivaldybė. Asociacija gina savo narių interesus Europos Parlamente, Jungtinių Tautų organizacijoje, įvairiose finansinėse institucijose.

Asociacija „Linava“ UITP nare tapo 2003-iųjų birželį. 2004-aisiais šalyje lankėsi UITP generalinis sekretorius Hansas Ratas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.