Telšiuose pristatyti nauji autobusai

gruodžio 01 05:27 2014 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Lapkričio 29-ąją, šeštadienį į Telšių miesto gatves išvažiavo 9 nauji „Castrosua“ autobusai. Septyni iš jų varomi suspaustomis gamtinėmis dujomis, du – elektra ir dujomis.

Miestui tai nieko nekainavo, nes autobusai gauti pagal Klimato kaitos specialiąją programą. Telšiai, kitaip nei kiti projekte dalyvavę miestai, gavo du hibridus, nes Raseiniai, pateikę paraišką dalyvauti projekte, vėliau, jau paskirsčius autobusus, iš jo pasitraukė.

Naujieji autobusai nudažyti vyšnine spalva, kuri labai tinka miestui. Salono sėdynės taip pat yra raudonos spalvos. Laukdami naujų autobusų, Telšiai įsirengė suspaustų dujų kolonėlę, kurios prieš tai neturėjo, nes neeksplotavo dujinių autobusų.

Telšiškiams autobusai buvo pristatyti šeštadienio popietę, Teatro aikštėje. Norinčių pasidžiaugti naujaisiais autobusais susirinko nemažai, kadangi tai – pirmasis naujų autobusų pristatymas Telšiuose po Lietuvos nepriklausomybės atgavimo. Per pristatymą visi autobusai buvo pašventinti kartu su įlipusiais šventės dalyviais.

Gyventojus ypač sudomino hibridinio autobuso dizainas. Telšių miesto gyventojai ir svečiai smalsiai apžiūrinėjo autobusus tiek iš išorės, tiek iš vidaus. Naujieji autobusai pakeis senus miesto „antikvarinius“ autobusus, kurie yra netvarkingi, žiemą ne visada užsiveda, juose neveikia šildymas ir keleiviai negali jaustis patogiai.

Į pristatymą atvažiavo visi naujieji autobusai, pažymėti šventinių maršrutų numeriais. Kas norėjo, galėjo važinėti autobusais visą dieną, nes visos naujosios transporto priemonės nemokamai vežė keleivius šventiniais maršrutais.

Vairuotojai taip pat džiaugėsi autobusais, nes jų darbo sąlygos įsigijus naujų transporto priemonių ženkliai pagerės. Kabinos išplanavimas patogus, yra speciali vieta pinigams, prietaisų skydelis taip pat patogiai išdėstytas, yra borto kompiuteris, kuris rodo degalų kiekį, slėgį, signalizuoja, ar visos durys uždarytos, parodo klaidas ir pan.

Vairuotojams patiko naujoviškoms technologijoms, tokios kaip salono stebėjimo kameros, švieslentės, kurias, tikėkimės, jie naudos, kondicionieriais, šildymo sistema, kuri per pristatymą puikai veikė. Vairuotojams įteikti gamykliniai „Castrosua“ vairuotojo vadovai, kuriuose nurodyta, kaip naudotis tam tikrais prietaisais. Tikėkimės, kad Telšių vežėjams sėkmingai seksis eksploatuoti naujuosius „Castrosua“ autobusus, o miestiečiams tai bus nauja viešojo transporto kokybė.

Skirmantas Ulinskas

Autoriaus nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.