Tobulins viešojo transporto paslaugą Vilniaus rajone

10 birželio 10:56 2024 Spausdinti straipsnį Lankytojai Naujienos

Vilniaus rajono savivaldybės mero Roberto Duchnevič Facebook puslapyje paskelbta informacija dėl viešojo transporto tobulinimo rajone.

R. Duchnevič dalijasi informacija: „Vilniaus rajono savivaldybė inicijavo ekspertinę Vilniaus rajono viešojo transporto sistemos analizę, kuri numatytų, kaip tobulinti, efektyvinti paslaugos teikimą rajono gyventojams ir jo svečiams.

Šiandien turėjome savivaldybės kolegijos posėdį, kurio metu aptarėme pirminius analizės rezultatus.

Pagrindinės problemos:

  • autobusai nevažiuoja (arba labai retai važiuoja) per Vilniaus rajono naujai išvystytas teritorijas.
  • Vilniaus miesto ir priemiestiniai maršrutai dengia dalį Vilniaus rajono maršrutų ir vienas kito stoteles (dubliuojasi maršrutai – neefektyvu).

Mes siekiame:

  • Užtikrinti viešojo transporto reguliarumą, komfortą ir punktualumą, nuolat ir pamatuotai (įvertinus rizikas) investuojant į viešojo transporto infrastruktūrą ir transporto priemones.
  • „Vienose rankose“ koncentruoti viešojo transporto valdymą bei informacijos (duomenų) srautus.
  • Užtikrinti bendradarbiavimą bei valdomą konkurenciją tarp regioninių savivaldybių ir tarp vežėjų, įvedant tarifinio zonavimo sistemą ir bendrą bilietų sistemą.

Artimiausiu metu planuojame paleisti Nemėžyje bandomąjį „žiedinį“ maršrutą, kuris apimtų susisiekimą su rytine Vilniaus miesto dalimi (Naujininkų mikrorajonas, Liepkalnis, Vilniaus oro uosto teritorija ir kt.). Dabar tai vyksta tik spindulio principu, t. y. pirmyn-atgal, nevažiuojant platesniu lanku. Ateityje tokio principo maršrutus planuojame paleisti kitose Vilniaus rajono seniūnijose.

Taip pat su ES parama numatome įsigyti daugiau elektrinių autobusų, preliminariai – apie 15. Kartu sieksime skatinti žaliąjį kursą“.

Linos Jakubauskienės nuotrauka