TOKS įsigijo ypač galingą techninės pagalbos automobilį

vasario 11 05:51 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vilniuje įsikūrusi tolimojo keleivinio transporto kompanija TOKS įsigijo naują techninės pagalbos automobilį. Ant „Volvo FH 84R“ važiuoklės sumontuotas „OMARS 120T“ pagelbės patyrusioms nelaimę bet kokio dydžio transporto priemonėms.

„Iki šiol mūsų turėtas techninės pagalbos automobilis neturėjo tokio krano, kuris galėtų iškelti avariją patyrusią sunkiasvorę techniką. Naujasis techninės pagalbos automobilis parvilks bet kurią Lietuvos ar užsienio kelyje sugedusią ar avariją patyrusią transporto priemonę – tiek autobusą, tiek vilkiką“, – sako bendrovės TOKS generalinis direktorius Arūnas Indrašius.

Visai nauja transporto priemonė yra keturašė, su dvylika ratų. Dvi ašys – pirmoji ir antroji – vairuojamos, trečia ir ketvirta, sujungtos kardaniniu velenu – varomosios.

Automobilio ilgis – 11,75 m, plotis – 2,60 m. Transporto priemonėje sumontuotos dvi gervės. Viena iš jų gali pakelti 20, kita – 30 tonų svorį.

„Volvo FH 84R“ variklis – šešių cilindrų, atitinkantis Euro 5 standartų reikalavimus. Automobilio masė be krovinio – 28 tonos, maksimali leistina masė – 44 tonos. Transporto priemonių junginio didžiausia techniškai leidžiama masė – 60 tonų. Maksimalus techninės pagalbos automobilio greitis – 90 km/val.

Hidraulinės teleskopinės strėlės ilgis – 6 700 mm. Buksyravimo sijos su šake ilgis – 5 150 mm.

Transporto priemonės kabinoje sumontuota galinio vaizdo kamera. Kėbulas ir įranga padengti antikorozine danga, jis pagamintas naudojant naujausias technologijas, užtikrinančias geriausią gaminio kokybę.

Galinėje automobilio dalyje yra du skyriai, uždaromi atskiromis durelėmis. Centrinėje dalyje – dvejos didelės durys centriniam skyriui, skirtos tiesiogiai prieiti prie akumuliatorių ir pan. Šiame skyriuje taip pat gali būti saugomi įvairūs įrangos aksesuarai.

Techninės pagalbos automobilio kėbulo centre ir galinėje dalyje sumontuotos trys eilės po du darbinius žibintus. Taip pat yra du įspėjamieji LED žibintai sunkvežimio priekyje.

Transporto priemonėje sumontuota kėbulo valdymo hidraulinė įranga, distancinis įrangos valdymo blokas radijo bangomis.

„Naująjį ypač galingą mūsų techninės pagalbos automobilį galima išsikviesti bet kuriuo paros metu ne tik Lietuvoje – pargabensime sugedusią ar avariją patyrusią transporto priemonę ir iš Rusijos, Baltarusijos, Ukrainos, taip pat iš bet kurios Europos Sąjungos šalies“, – sako A. Indrašius.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukosrašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.