UITP pasirašė „Lecco deklaraciją” dėl viešojo transporto prieinamumo žmonėms su individualiais poreikiais

18 liepos 03:40 2022 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

UITP pasirašė deklaraciją, kuria siekiama pagerinti viešojo transporto prieinamumą. „Lecco deklaracija“ (pavadinta Italijos miesto, kuriame buvo pasiektas ir pasirašytas susitarimas, vardu) yra sistema, suderinanti pagrindinius principus, kuriais remdamosi organizacijos gali tobulinti viešojo transporto prieinamumą.

Lecco deklaracijos pagrindu kitų metų pradžioje ketinama pasirašyti susitarimo memorandumą.

Lecco deklaraciją pasirašė UITP generalinis sekretorius Mohamedas Mezghani, AAATE (Pagalbinių technologijų pažangos asociacijos) prezidentas Georgios Kouroupetroglou ir Europos nepriklausomo gyvenimo tinklo projektų koordinatorė Laura Alčiauskaitė. Kiekviena organizacija yra ES finansuojamo projekto TRIPS partnerė.

Projektas ir jo partneriai aktyviai bendradarbiauja su negalią turinčiais žmonėmis ir viešojo transporto paslaugų teikėjais tam, kad sukurtų naujas dizaino koncepcijas, kurios pašalintų kliūtis ir padarytų viešąjį transportą prieinamesnį.

Pagrindinės Lecco deklaracijos sąvokos yra šios: „Judėjimo laisvė yra žmogaus teisė, todėl turi būti užtikrintas asmens mobilumas; Mobilumas yra susijęs su kitomis teisėmis, tokiomis kaip dalyvavimas, švietimas ir užimtumas; Viešasis transportas yra socialinės ir aplinkosaugos politikos ir vertybių vektorius, jungiantis vietoves ir žmones, skatinantis socialinę ir ekonominę plėtrą; Technologijų plėtra gali sumažinti arba įveikti prieigos kliūtis, pateikdama naujus sprendimus”.

SustainableBus informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka