UITP: viešasis transportas koronaviruso pandemijos situacijoje yra saugus

spalio 28 05:05 2020 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Jei vežėjai naudoja visas rekomenduojamas saugos priemones, užsikrėsti koronavirusu viešajame transporte yra labai maža, praneša UITP (Tarptautinė viešojo transporto asociacija) naujai išleistoje politikos apžvalgoje, kur aptariama viešojo transporto situacija COVID-19 akivaizdoje.

 

 

COVID-19 krizė parodė, kokios svarbios viešojo transporto paslaugos miestuose. Kai daugelyje šalių įsigaliojo griežtos karantino priemonės, viešasis transportas buvo palaikomas, kad būtų garantuotas būtiniausių darbuotojų mobilumas.

„Nepaisant to, kad trūksta mokslinių įrodymų, daugelis vyriausybių ir kai kurios žiniasklaidos priemonės ragino žmones vengti viešojo transporto, o tai turėjo įtakos įvaizdžiui, reputacijai ir keleivių elgesiui. Viešojo transporto nauda yra esminė siekiant strateginių miesto tikslų. Turime pripažinti, kad sektorius yra pasirengęs ir patikimas, vežėjai remiasi mokslu pagrįstais duomenimis. Kalbant apie saugumą, susijusį su COVID-19, atsiranda vis daugiau mokslinių tyrimų ir analizių, kur viešasis transportas įvardinamas kaip saugus. Tam,  kad būtų užtikrintas saugumas, keleiviai salone turi būti su kaukėmis, vežėjai privalo nuolat dezinfekuoti paviršius, dažnai atnaujinti orą ir užtikrinti gerą vėdinimą. Dirbantieji viešojo transporto srityje rimtai įvertino koronaviruso pandemiją, įgyvendino visas būtinas valymo, saugumo ir dislokavimo priemones“, – rašoma UITP apžvalgoje.

UITP: atėjo laikas vykdyti tvirtą viešojo transporto politiką

„Atėjo metas sugalvoti vizualius sprendimus ir stiprinti politikos, kuri skatintų įtraukius, tvarius ir atsparius miestus, kūrimą. Reikia matyti faktus ir atkurti piliečių pasitikėjimą. Tai turėtų būti įgyvendinama įtraukiant politines institucijas, viešojo transporto agentūras ir pačius piliečius“, – teigiama apžvalgoje.

Pasak UITP atstovų, viešasis transportas įrodė savo atsparumą, tinkamai reaguodamas į ekstremalią situaciją ir nuolat pateikdamas naujus sprendimus per pasaulinę koronaviruso pandemiją. Sektorius susidūrė su stigmatizavimu be jokių patvirtintų argumentų. „Turime pateikti visame pasaulyje  atliktus faktinius tyrimus, kad atsvertume šią klaidingą kritiką. Mes žinome, kad viešasis transportas ir aktyvus judumas vaidina pagrindinį vaidmenį kuriant geresnes sąlygas, todėl turime užtikrinti viešojo transporto pažangą ir sėkmę, pasinaudodami unikalia galimybe formuoti savo miestų ateitį visiems“, – sako UITP generalinis sekretorius Mohamedas Mezghani.

eBus.lt

Bendrovės „Vilniaus viešasis transportas“ nuotrauka