Už važiavimą Rygos viešuoju transportu galima susimokėti banko kortelėmis

liepos 09 03:18 2015 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

ag-rygojKaip praneša Rygos dūmos spaudos tarnyba, už važiavimą Rygos viešuoju transportu  galima susimokėti banko „Citadele“ kortele.

 

 

 

Tokiu būdu mokestis už važiavimą nurašomas išsyk nuo keleivio sąskaitos. Įlipęs į transporto priemonę kortelės turėtojas gali susimokėti už kelionę priglaudęs mokėjimo kortelę prie nuskaitymo įrenginio. Pirkti bilieto ar e-talono nereikia.

Banko kortele galima susimokėti už važiavimą bet kuriuo „Rīgas satiksme“ transportu — autobusais, troleibusais, tramvajais, taip pat „Rīgas mikroautobusu satiksme“ mikroautobusais.

Mokant „Citadele“ kortele, už važiavimą reikia mokėti tiek pat, kiek ir perkant bilietą – 1,15 euro. Mokant banko kortele, taikomos tos pačios nuolaidos, kurios taikomos įsigijos e-taloną tam tikram kelionių kiekiui ar mėnesiniam bilietui.

Mokant banko kortele, netaikomos lengvatos neįgaliesiems, vaikams su negalia, mokiniams ir pan.

Gyventojams, mokantiems „Citadele“ kortele, nereikės pirkti bilieto iš vairuotojo už didesnę kainą ar ieškoti bilietų pardavimo vietos.

Banko kortelę naudinga naudoti dar ir tiems, kurie dažnai važinėja viešuoju transportu ir perka mėnesinius bilietus. Po kiekvienos apmokėtos kelionės mokėjimo kortelėje fiksuojamas kelionių kiekis, o kai tik suma pasiekia mėnesinio bilieto kainą, iki kalendorinio mėnesio pabaigos už važiavimą nebereikia mokėti.

Pagalvota ir apie keleivius, kurie viešuoju transportu važiuoja 10 ar 20 dienų per mėnesį. Pavyzdžiui, registruojant 10 kelionių viešuoju transportu, už pirmąsias devynias keliones nuo sąskaitos nurašoma po 1,15 euro, o už dešimtąją – tik 0,55 euro. Tokiu būdu dešimties kelionių suma sudaro 10,90 euro, tai atitinka dešimties kelionių e-talono kainą.

 

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka