Vaikų saugumas viešajame transporte

gruodžio 08 04:58 2014 Spausdinti straipsnį Įdomybės

Neretai įvairaus amžiaus vaikams į mokyklą ar kitur viešuoju transportu tenka keliauti vieniems. Čia jiems gali kilti įvairių pavojų.

Pagrindinės problemos, su kuriomis gali susidurti vaikas viešajame transporte – tai perpildytos transporto priemonės, agresyvus kitų keleivių elgesys, galimos traumos. Be to, nedidelio ūgio vaikui sunku laikytis važiuojant, todėl jis gali susižeisti staigiai stabdant.

Suaugusieji turėtų iš anksto sudaryti maršrutą, kuriuo turi važiuoti vaikas. Būtina nurodyti, kad vaikas laikytųsi važiavimo plano, ypač – dideliuose miestuose. Suaugusieji turėtų parinkti vaikui saugiausią kelią, o ne trumpiausią.

Vaikas visada turėtų turėti su savimi važiavimo bilietą. Įsigyti bilietą transporto priemonėje vaikui gali būti sudėtinga. Jei vaikas viešuoju transportu važinėja nuolat, geriausia jam nupirkti mėnesinį bilietą.

Paaiškinkite savo vaikui, kad važiuojant nereikia susipažinti ar kalbėtis su nepažįstamais žmonėmis. Vaikas turi žinoti, kad negalima sekti paskui nepažįstamąjį, ką jis besiūlytų.

Vaikai taip pat turėtų žinoti, kad geriau nelipti į perpildytą transporto priemonę. Geriau palaukti kito autobuso ar troleibuso, nei bandyti įsibrauti į perpildytą saloną.

Tai pat paaiškinkite vaikui, kaip elgtis tuo atveju, jei jis įlipo ne į tą autobusą ar troleibusą, pravažiavo reikiamą stotelę, užsnūso važiuodamas, pateko į nežinomą vietą ir pan.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.