Vandeniliniai „Van Hool“ – Nyderlandams

29 liepos 04:20 2019 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Nyderlandų keleivinio transporto operatoriaus „Qbuzz“ iš Belgijos autobusų gamintojo „Van Hool“ užsakė 20 vandenilinių autobusų. Su „Shell“ sudarytos sutartys dėl vandenilio pildymo stoties įrengimo  Groningeno mieste bei dėl vandenilio tiekimo.

 

Anksčiau „Qbuzz“ užsakė 164 elektrinius autobusus. 20 „Van Hool“ vandenilinių autobusų bus pagaminti 2020 m. gruodžio mėn. Teigiama, jog vieną kartą įkrautomis baterijomis autobusai galės nuvažiuoti nuo 350 iki 400 kilometrų. Naujosios transporto priemonės veš keleivius tarpmiestiniais maršrutais Drentės ir Groningeno provincijose.

Pasak „Van Hool“ atstovų, tai yra antrasis pagal dydį vandenilinių autobusų užsakymas. Prieš tai 40 tokių transporto priemonių užsakė Vokietijos Kelno miesto vežėjai. Iš viso „Van Hool jau pagamino arba gamina 131 vandenilinį autobusą. 21 pateiktas Šiaurės Amerikai, 110 – Europai.

Bandomąjį projektą ir 20 naujų autobusų bei degalinių įsigijimą finansuoja Nyderlandų infrastruktūros ministerija, taip pat ES per projektą FCHJU („HighVLOCity en JIVE2“) ir Groningeno bei Drentės provincijos.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka