„VDL Bus and Coach“ pristatė unikalų vandenilinį autobusą

11 gegužės 04:57 2020 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

„VDL Bus and Coach as“ pristatė pirmąjį vandenilio kuro elementais varomą autobusą. „VDL SLF-E H2“ – su priekaba, kurioje yra visa „H2“ įranga. Tokio  sprendimo priežastis – daug sveriantys H2 įrenginiai turi įtakos autobusu gabenamų keleivių skaičiui. Naujasis  „VDL SLF-E H2“  gali gabenti tiek pat keleivių kaip ir dyzelinis autobusas.

 

 

 

Šis autobusas pristatytas Prancūzijos „Transdev“ antrinei įmonei „Connexxion“. Jis yra pirmasis iš keturių, kurie bus pradėti eksploatuoti Hoeksche Waard-Goeree Overflakkee regione, į pietus nuo Roterdamo. VDL kiekvieną savaitę pristatys vežėjams po vieną autobusą. Apmokius vairuotojus, jie išvažiuos į regioninę „R-Net“ liniją 436.

„Connexxion“ autobusus užsakė prieš kelerius metus. Jų eksploatacijos pradžia buvo atidėta dėl sudėtingų įstatymų ir kitų teisės aktų, susijusių su vandenilio naudojimu autobusuose, pakeitimų. Autobusų vairuotojai ir mechanikai, kurie veš keleivius šiais autobusais, be D kategorijos, turės ir E kategorijos vairuotojo pažymėjimą.

Vieną kartą pripildytu vandenilio baku autobusai gali nuvažiuoti apie 350 kilometrų. Degalai pildomi „Air Liquide“ vandenilio pildymo stotyje. Netrukus Nyderlandų vežėjai žada įsigyti ir daugiau vandenilinių autobusų. jau užsakyta 20 naujų „Solaris Urbino 12 Hydrogen“. Dalį lėšų autobusams įsigyti skyrė Nyderlandų vyriausybė, dalį sudaro ES parama.

eBus.lt

busworld.org nuotrauka