VDL gamins hibridinius „Citea“ autobusus

balandžio 26 04:16 2011 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

„VDL Bus & Coach” praneša, kad jau šių metų pabaigoje pradės serijinę hibridinio „Citea SLF-120/hybrid” gamybą.

Autobusų gamintojai vis daugiau dėmesio skiria aplinkos taršos mažinimui. Ne išimtis ir VDL; sėkmingiausias miesto modelis „Citea“, pelnęs geriausio 2011-ųjų autobuso vardą, bus gaminamas su dyzeliniu varikliu, veikiančiu kartu su elektriniu.

Elektros energijos saugyklose bus kaupiama kinetinė energiją, kurią transporto priemonė gamina stabdymo metu. Sukaupta energija tam tikrą laiko tarpą leidžia autobusui važiuoti nenaudojant dyzelinu varomo ir aplinką teršiančio variklio. Tai labai naudinga tiek ekonominiu, tiek ekologinio požiūriu.

Serijinė vieno ar kito autobuso modelio gamyba privalo būti gerai apgalvotas žingsnis. Skirtingai nuo daugelio Europos hibridinių autobusų gamintųjų, pavyzdžiui „Volvo“, VDL naujojo hibrido bandymams neskyrė ypač daug laiko: Olandijos gamintojas nusprendė bendradarbiauti su pasaulyje pripažintą ir patikimą techniką kuriančiais gamintojais. Energijos surinkimą, kaupimą ir valdymą kontroliuos „Vossloh Kiepe”, variklis – keturių cilindrų „Cummins“, ašys – ZF.

Vienas įdomesnių bei išskirtinių „Citea SLF-120/hybrid” bruožų yra tai, jog hibridinio autobuso privalumus bus galima atskleisti pasirinkus vieną iš trijų energijos panaudojimų būdų. „Basic Hybrid“ – skirtas nuolatiniam dyzelinio variklio darbui kartu su elektriniu, „Basic Zero Emission Hybrid” – važiavimui vien tik elektros energija ir „Advanced Zero Emission Hybrid” – iš anksto nustatačius, kada transporto priemonė bus varoma tik elektros energija.

Parengė Evaldas Sidikerskis

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.