Švenčionių autobusų stotis: permainos ir deguto šaukštas medaus statinėje

rugsėjo 27 04:55 2012 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Nuo rugpjūčio pirmosios pasikeitus Švenčionių autobusų stoties valdytojui, miesto vartais vadinamas pastatas ženkliai pasikeitė į gera. Atnaujintos stoties patalpos, įvestas nemokamas internetas, autobuso laukiantys keleiviai naujai įrengtuose ekranuose gali stebėti televizijos laidas.

„Trejiems metams tapę Švenčionių autobusų stoties valdytojais, darbų ėmėmės iš karto. Dabar stotyje veikia siuntų autobusais terminalas, sutvarkyti tualetai, įrengtas vandentiekis. Mūsų nedideliam miestui svarbu ir tai, kad stotyje įkūrėme tris naujas darbo vietas – priėmėme dirbti du dispečerius ir vieną ūkio darbuotoją“, – vardija konkursą laimėjusios bendrovės „Svirka“ vadovas Vytautas Bulka.

Pasak „Svirkos“ vadovo, bendrovės tikslas – kad ir Švenčionių stotis taptų panaši į geriausiai besitvarkančias šalies autobusų stotis. „Tapę stoties valdytojais, apsilankėme kitose savo regiono autobusų stotyse. Stengsimės sukurti į miestą atvykstantiems bei išvykstandiems keleiviams kuo patogesnes sąlygas bei teikti jiems kuo geresnes paslaugas“, – teigia V. Bulka.

Stotyje jau įrengta bilietų pardavimo kasa, kur galima įsigyti bilietus į tądien išvažiuojančius autobusus. Vienas iš bendrovės planų – įsijungti į vieningą išankstinių bilietų pardavimo sistemą, kad bet kuris keleivis galėtų įsigyti bilietą į bet kurį pro Švenčionis važiuojantį autobusą.

Didžioji dalis vežėjų, kurie veža keleivius užsukdami į Švenčionių autobusų stotį, jau pasirašė sutartį dėl stotyje vežėjams teikiamų paslaugų. „Liko tik vienas vežėjas, turintis licenciją vežti keleivius iš Visagino į Vilnių ir atgal, kuris iki šiol sutarties nepasirašė. Remiantis Autobusų stočių nuostatais, visos sutartys ir įvažiavimo tarifai į stotis vežėjams turėtų būti vienodi. Šiuo metu įvažiuoti į Švenčionių autobusų stotį kainuoja du litus. Tačiau ir šio mokesčio nuo rugpjūčio 1-osios „Seknija“ mums nemoka“, – sako V. Bulka.

Pasak jo, analogišką sutartį jau pasirašė Utenos, Molėtų autobusų parkai bei Visagino IĮ „Meteorituras“. „Seknijos“ autobusai kaip važiavo į mūsų stotį, taip ir toliau važiuoja, nuo rugpjūčio 1-osios už tai mums nesumokėdami nė lito. Jei tokia situacija tęsis ir toliau, veikiausiai būsime priversti stoties teritorijoje statyti užtvaras“, – kalba V. Bulka. Pasak jo, Visagino bendrovė sutarties nepasirašo jau beveik du mėnesius.

V. Bulkos teigimu, įvažiavimo mokestis šiaip ar taip nepadengia išlaidų, patiriamų eksploatuojant stotį. „Kadangi esame verslininkai, ieškome papildomų būdų uždirbti. Kaip jau minėjau, įkūrėme stotyje siuntų autobusais terminalą, ketiname pardavinėti išankstinius bilietus, galvojame išnuomoti stoties patalpas lombardui“, – pasakoja V. Bulka. Tačiau sukurti vieningą išankstinių bilietų sistema trukdo nepasirašyta sutartis su bendrove „Seknija“.

Asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto skyriaus vadovo Jevgenijaus Stolovickio teigimu, Švenčionyse susiklosčiusi situacija nėra normali. „Mano nuomone, „Seknija“ turėtų pasirašyti sutartį, juolab kad ji tokia pati, kokią jau pasirašė visi pro Švenčionių stotį važiuojantys vežėjai. Manau, šiuo atveju „Seknija“ neteisi nemokėdama naujajam stoties valdytojui įvažiavimo mokesčio,“, – aiškina J. Stolovickis.

Leidimą važiuoti maršrutu Vilnius – Visaginas bendrovei „Seknija“ išdavė Valstybinė kelių transporto inspekcija. Pasak VKTI Kelių transporto veiklos reguliavimo skyriaus vedėjo Rolando Mazaliausko, sutarties pasirašymas – tai dviejų juridinių subjektų reikalas, į kurį kištis VKTI neturi teisės. „Kiek mums žinoma, bendrovė „Seknija“ nesutinka su kai kuriomis benrovės „Svirka“ parengtomis sutarties sąlygomis. Prie sutarties jie pridėjo nesutikimo protokolą, kur išvardijo punktus, kurie jiems nėra priimtini. Mes šiuo atveju galime stebėti situaciją, o kištis į dviejų bendrovių santykius neturime teisės“, – sako R. Mazaliauskas.

Pasak VKTI atstovo, abiejų įmonių vadovai turėtų sėsti prie derybų stalo ir aptarti kiekvienai iš jų priimtinas ar nepriimtinas sutarties nuostatas bei rasti abiem priimtinus variantus.

V. Bulkos teigimu, jie ne sykį kvietė „Seknijos“ atstovus atvykti į Švenčionis aptarti sutarties nuostatų. „Deja, iki šiol įmonės vadovų taip ir nesulaukėme. Gaila, kad dėl vieno nepatenkinto vežėjo negalime tobulinti švenčioniškiams teikiamų paslaugų“, – kalba įmonės „Svirka“ vadovas.

Lina Jakubauskienė

Bendrovės „Svirka“ nuotraukos

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.