Veteranai aplankė muitinės muziejų

balandžio 22 11:57 2012 Spausdinti straipsnį Veteranų kampelis

Norėdami geriau pažinti savo šalies istoriją, 2012 metų balandžio 19 dieną beveik dvi dešimtys klubo narių, vedini tarybos nario Prano Kraučiūno aplankė Muitinės muziejų.

Muziejus įkurtas 1994 m. muitinės įkūrimo 75-mečio proga. Jame eksponuojama dokumentinė, vaizdinė ir garsinė medžiaga atspindi Lietuvos muitinės praeitį. Muziejaus darbuotojai teigia, kad fonduose sukaupta daugiau kaip septyni tūkstančiai įvairių eksponatų, o apie tris tūkstančius jų panaudota nuolatinėse ekspozicijose.

2008 metų pradžioje šis muziejus buvo renovuojamas. Po atnaujinimo svarbiausiu muziejaus akcentu tapo muitinės istorijos faktai.

Muziejų sudaro keturios ekspozicijos. Pirmoji skirta Muitinės istorijai: Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės ir Rusijos imperijos laikotarpiui ir 1918-iesiems, atkūrus Lietuvos valstybę. Dauguma eksponatų yra autentiški, pavyzdžiui, carinės Rusijos ir Prūsijos pasienio stulpas, 1922–1923 m. Klaipėdos krašto Kantvainių pasienio muitinės lenta ir kiti įdomūs eksponatai..

Antroji ekspozicija skirta muitinės veiklai iki 1940 m. birželio mėn. Šioje salėje eksponuojamos knygos, sukurtos muitininkų, kurie buvo ištremti į Sibirą, atminimui.

Medininkų žudynėms skirtas atskiras kambarėlis. Tie, kurie iki šiol manė, kad žino viską apie šią tragediją, supras, kad klydo.

„Eikime toliau prie linksmesnių dalykų“, – rodo kelią į kitą ekspoziciją muziejininkas, kuri skirta muitinių veiklai nuo 2004 m. gegužės 1d. – Lietuvos įstojimo į Europos Sąjungą. Čia, šalia uniformų, kabo sušaudyta Lietuvos Respublikos vėliava, kabojusi Lavoriškių muitinės poste. Toliau demonstruojami tiek smulkiąja, tiek stambiąja kontrabanda gabenami daiktai: nuo suvenyrų iki padirbtų garsių firmų gaminių. Ekspozicija skirta atkreipti visuomenės dėmesį į neteisėtos prekybos nykstančiais laukiniais gyvūnais ir augalais keliamą pavojų. Čia eksponuojamos sulaikytos ir suklastotos prekės, gaminamos ir realizuojamos pažeidžiant intelektinės nuosavybės teises. Smalsiausiems suteikiama galimybė pamatyti, kur kontrabandininkai dažniausiai slepia spiritą ar kitas neregistruotas prekes.

Muziejaus ekspozicijas atspindi paskutinė salė, skirta pagerbti Lietuvos muitinę. Joje eksponuojamos pasaulio šalių dovanos ir suvenyrai, padovanoti Lietuvos muitinei.

Mes savo ruožtu muziejui padovanojome savo išleistas knygas: „Lietuvos automobilių transportas – mūsų gyvenimo dalis“ ir „Lietuvos automobilių transportas XX amžiuje“.

Dvasiškai praturtėję, su skirtingomis mintimis, išsiskirstėme kas sau.

Įspūdžius iš muziejaus užrašė Jonas Mickus

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.