Vežėjai suformulavo bendrą poziciją svarbiais klausimais

30 gegužės 05:53 2017 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Gegužės 29-ąją asociacija „Linava” surengė telefoninę konferenciją, kurioje dalyvavo keleivinio transporto įmonių, vežančių keleivius tolimojo susisiekimo maršrutais, vadovai.

 

 

 

Vežėjai tarėsi dėl Kelių transporto kodekso nuostatų, kur visais atvejais parinkti vežėją numatyta tik paskelbus viešųjų pirkimų konkursus. „Konferenciją organizavome tam, kad patikslintume vežėjų poziciją dėl Kelių transporto kodekso. Susisiekimo ministerijos parengtame projekte numatyta, kad konkursai turi būti rengiami visais atvejais – tiek parenkant vežėją vežti keleivius vietinio, tiek tolimojo susisiekimo maršrutais“, – sako asociacijos „Linava“ vyriausiasis specialistas Jevgenijus Stolovickis.

Pasak jo, situacija dėl vežėjų parinkimo vežti keleivius vietinio susisiekimo maršrutais aiškesnė: Reglamente numatyta, kad vežėjus galima parinkti dviem būdais. Naujai gegužės 2-ąją priimtame Viešųjų pirkimų įstatyme taip pat numatoma galimybė parinkti vežėjus tiek paskelbus konkursą, tiek ir sudarius vidaus sandorius. „Tokia nuostata turi būti numatyta ir Kelių transporto kodekso 17 prim straipsnyje, be jokių papildomų sąlygų“, – sako J. Stolovickis.

Vežėjų pozicija dėl konkursų skelbimo tolimojo susisiekimo maršrutams kol kas nebuvo visai aiški. „Kai kurie vežėjai iš pradžių pasisakė už konkursus, vėliau jų nuostatos keitėsi. Todėl buvo svarbu sužinoti, ką galvoja visi įmonių atstovai. Diskutuojant priėjome prie išvados: reikia siūlyti valdžios institucijoms, kad Kodekso pakeitimuose būtų numatyta skelbti konkursus tik tais atvejais, kai atidaromi nauji tolimojo reguliaraus susisiekimo maršrutai. Dabar žinosime, kokios pozicijos laikytis bendraujant su valdžios institucijomis“, – aiškina J. Stolovickis.

Be to, vežėjai nutarė organizuoti asociacijos „Linava“ Keleivinio transporto tarybos narių susitikimą su Valstybinės kelių transporto inspekcijos vadovais bei Susisiekimo ministerijos Kelių transporto ir civilinės aviacijos politikos departamento direktoriumi Gražvydu Jakubausku ir aptarti šį klausimą.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka