Vilniaus rajono keliais važiuos dar 3 nauji autobusai

08 rugpjūčio 04:10 2023 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Vilniaus rajono savivaldybės autobusų parką šiandien pasiekė du nauji „ISUZU Novociti Life“ autobusai. Naujieji autobusai yra kompaktiški, bet tuo pačiu erdvūs – kiekviename iš jų yra 26 sėdimos ir 26 stovimos vietos. Yra viena vieta neįgaliesiems. Netrukus bus pristatytas ir trečias autobusas, kuris baigiamas ruošti gamykloje.

„Viešasis transportas turi būti patrauklus gyventojams, todėl investicijos į viešąjį transportą Vilniaus rajone yra būtinos. Turime atnaujinti pasenusias transporto priemones, kad rajono gyventojams, besinaudojantiems viešuoju transportu, užtikrintumėme patogias ir komfortiškas susisiekimo paslaugas“, – sako Vilniaus rajono meras Robert Duchnevič.

Autobusų perdavime dalyvavusi Vilniaus rajono savivaldybės vicemerė dr. Danuta Narbut džiaugiasi, kad netrukus rajono keliais važiuos dar tris nauji autobusai.

„Tikslingai tęsiame Vilniaus rajono savivaldybės autobusų parko atnaujinimo darbus. Žmonės tikisi kokybiškos paslaugos ir mes stengiamės atliepti jų poreikius. Šie autobusai pasižymi ekonomiškumu ir patvarumu, yra patogūs keleiviams ir draugiški aplinkai. Savivaldybė kasmet skiria lėšų autobusų parko atnaujinimui. Praeitais metais buvo įsigyta 20 autobusų. Verta pažymėti, kad savivaldybė mokiniams ir senjorams taip pat taiko ženklias nuolaidas bilietams“,– sako D. Narbut.

Simbolinį raktą perdavė bei gerų ir saugių kelionių linkėjo ISUZU gamintojo atstovai Ruslan Andrejev ir Vygantas Šulga.

Nauji autobusai yra žemagrindžiai, su nuleidžiama platforma, kuri yra pritaikyta neįgaliesiems ir sunkiai judantiems asmenims. Taip pat į autobusą patogu įvažiuoti ir tėvams su vaikiškais vežimėliais. Klimato kontrolės sistema užtikrins, kad žiemą salone būtų šilta, o vasarą – vėsiau. Juose sumontuotas vidaus degimo variklis atitinka Euro 6 emisijos standartą.

„Trijų autobusų kaina siekė virš 502 tūkst. Eur. Planuojama, kad nauji autobusai neužilgo išriedės į savo maršrutus ir keleiviai galės patogiai važiuoti Nemenčinės – Paberžės kryptimi. Nauji autobusai pakeis senus, parke naudojamus autobusus“, – džiaugsmo neslėpė SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ direktorius Darius Gasperovičius.

Vilniaus rajono savivaldybė ir toliau dės pastangas autobusų parkui atnaujinti. Šiemet Vilniaus rajono autobusų parkas, pasinaudojus ES finansavimu, sieks įsigyti ne mažiau 15 elektrinių autobusų. Liepos 28 d. vykusiame Vilniaus rajono savivaldybės tarybos posėdyje pritarta paraiškos teikimui Susisiekimo ministerijos inicijuotame investiciniame projekte „Miesto ir priemiestinio viešojo transporto priemonių parko atnaujinimas, skatinant naudoti visai netaršias transporto priemones“. Bendra projekto vertė siektų apie 5 mln. Eur.

Vilniaus rajono autobuso parką, su naujai įsigytais autobusais, sudaro 74 transporto priemonės. SĮ „Vilniaus rajono autobusų parkas“ aptarnauja 8 priemiestinių maršrutų kryptis – Nemenčinės, Paberžės, Rukainių, Čekoniškių, Šumsko, Turgelių, Rudninkų bei maršrutą į Mažuosius Lygainius. 2022 m. pabaigos duomenimis, šiais maršrutais įmonė aptarnavo beveik 730 tūkst. keleivių.

Vilniaus rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka 

  • 366314223_735344651936150_8257802127112355346_n