Vilniečio kortelė: kelionės trukmė bei kontrolė

rugpjūčio 08 05:06 2012 Spausdinti straipsnį Naujienos

Nuo rugpjūčio 15-osios įsigaliosianti nauja bilietų sistema sostinėje kelia nemažai nerimo miestiečiams. Tarp itin dažnai užduodamų klausimų – kaip nusistatyti kelionės trukmę, ar keleiviai bus baudžiami, jei kelionė užtruks ilgiau nei buvo numatyta. Šįkart – apie keleivių kontrolę, bilietų galiojimo laiką ir galimybę apsiskaičiuoti kelionės trukmę.

Jau netrukus vilniečiai turimas elektroninio bilieto korteles privalės pasikeisti į Vilniečio korteles. Iki gruodžio 31-osios senąją kortelę bus galima pasikeisti nemokamai įprastose viešojo transporto bilietų prekybos vietose. Neturintiems kortelės, naujoji kainuos 4 litus.

Naująją kortelę bus galima papildyti norima pinigų suma arba pasirinktais vienos rūšies elektroniniais bilietais.

Kortelėje esančius pinigus bus galima panaudoti perkant 30 arba 60 minučių bilietą sostinės viešajame transporte. Jeigu kortelė bus papildyta elektroniniu bilietu, palietus komposterį pasigirs garsinis signalas, reiškiantis, kad bilietas pažymėtas (aktyvintas).

Iš Vilniečio kortelės pirmiausia nuskaitomas kortelėje esantis bilietas. Jei bilietai baigiasi arba jie nebuvo įkelti, galima naudotis kortelėje turimais pinigais. Vienu metu Vilniečio kortelėje galima turėti bet kurios vienos rūšies bilietą ir/arba į kortelę įkeltus pinigus.

Kaip, pasikeitus bilietų sistemai, bus vykdoma keleivių kontrolė?

Pasak SĮ „Susisiekimo paslaugos“ vadovų, pradėjus veikti naujajai sistemai, keleivių kontrolieriai bus pasiruošę padėti keleiviams apsiprasti su naujovėmis, atsakys į keleivių klausimus.

Keleivių kontrolė, tikrindama bilietus, atsižvelgs į laiką, per kurį transportas turėjo atvykti pagal grafiką. Jeigu transporto priemonė nukryptų nuo grafiko ir maršrute užtruktų ilgiau nei planuota ir dėl to pasibaigtų bilieto galiojimo laikas, keleivis nebūtų baudžiamas.

Kontrolieriai turės tikslius duomenis, kaip mieste važinėja viešasis transportas. Susiklosčius nuo keleivio nepriklausančioms aplinkybėms (pavyzdžiui, eismo spūsties dėl kurios transportas nesilaikys grafiko) ar kilus ginčams dėl 30 ar 60 minučių bilieto galiojimo, bus sprendžiama kiekvienu atveju individualiai.

Kelionės trukmę galima pasitikrinti interneto svetainėje stops.lt/vilnius.

Kokį bilietą pirkti esant skirtingai kelionės trukmei?

Keleiviams dažnai kyla klausimas – kokį bilietą pirkti, jei kelionės trukmė tuo pačiu maršrutu skirtinga. Tokiu atveju siūloma papildyti kortelę norima pinigų suma ir, kelionės pradžioje prilietus ją prie komposterio, pasirinkti norimą bilieto rūšį – 30 arba 60 minučių. Jei viešuoju transportu keleivis naudojasi kasdien – siūloma įsigyti 30 dienų bilietą.

Pasak SĮ „Susisiekimo paslaugos” atstovų, visuomet pravartu apsiskaičiuoti ir rinktis ekonomiškai naudingiausią bilieto rūšį: pavyzdžiui, jei darbo dienomis (maždaug 22 dienas per mėnesį) naudositės dviejų rūšių bilietais, išleisite apie 132 Lt, o 30 dienų bilietas, galiojantis tik darbo dienomis, kainuos 90 Lt.

Keleiviams taip pat kyla klausimas: kaip bus traktuojami atvejai, kai 30 ar 60 minučių bilieto galiojimas baigsis dėl aplinkybių, nepriklausančių nuo keleivio, pvz., dėl eismo spūsčių ar avarijos?

Pasak SĮ „Susisiekimo paslaugos” vadovų, tvarkaraščiai Vilniaus mieste sudaromi atsižvelgiant į esamus nuolatinius transporto srautus ir grūstis. Jei transporto priemonė užtruks maršrute dėl nepriklausančių nuo keleivio aplinkybių, kontrolieriai šią informaciją turės ir reaguos atsižvelgdami į susidariusią situaciją.

Be to, įdiegus naująją sistemą ir išanalizavus naujus keleivių srautus, bus siekiama optimizuoti maršrutus, kad jie važiuotų kaip įmanoma greičiau ir dažniau.

Keleiviai klausia: kas bus, jeigu autobuse neveiks komposteriai? Ar tai bus traktuojama kaip važiavimas be bilieto?

SĮ „Susisiekimo paslaugos” atstovų teigimu, keleiviai nebus baudžiami dėl transporto priemonėje neveikiančių komposterių. Jei neveikia vienas komposteris, siūloma pažymėti bilietą naudojantis kitais transporto priemonėje esančiais komposteriais. Jeigu neveikia nė vienas komposteris, tai nebus traktuojama kaip važiavimas be bilieto.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.