Vilniuje mobiliaisiais telefonais bus patogiau ir pigiau atsiskaityti už automobilių stovėjimą

05 gruodžio 04:40 2013 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vilniaus miesto savivaldybė pristatė naują alternatyvą mokantiems už automobilio stovėjimą mieste – nuo šiol vairuotojai už automobilio stovėjimą mokantys mobiliaisiais telefonais galės pasirinkti realų automobilio stovėjimo pradžios ir pabaigos laiką. Vairuotojai šia paslauga mobiliaisiais telefonais galės naudotis dviem būdais: siunčiant SMS žinutę numeriu 1332 arba naudojantis nauja tam sukurta aplikacija “m.Parking”.

„Daugiau nei 84 % vairuotojų mano, kad patogiausias atsiskaitymas už stovėjimą yra mokant už realų stovėjimą – “Start-Stop” principu. Todėl šiandien ir turime naują produktą – naują aplikaciją „m.Parking“. Tikimės, kad ši aplikacija vilniečiams ir miesto svečiams ne tik leis patogiau atsiskaityti už automobilio stovėjimą, bet ir padės sutaupyti, kadangi bus mokama už realų stovėjimo laiką,“-sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Nauja „Start-Stop“ sistema yra alternatyva senajai sistemai, kuomet vairuotojai turėdavo iš anksto nurodyti stovėjimo trukmę, o išvažiavus anksčiau – neturėjo galimybės nutraukti paslaugos apmokėjimo.

„Tikimės, kad naująja patogesne sistema naudosis vis didesnis skaičius vartotojų, o 2015 m. net 65 % rinkliavos bus surinkta būtent „m.Parking“ pagalba,“ – sakė Tarybos narė, šio projekto iniciatorė Indrė Jakaitytė.

Naujoji sistema pranašesnė už senąją. Vairuotojai, naudodamiesi naująja „m.Parking“, mokės už realų automobilio stovėjimo laiką, pačiam vairuotojui pasirenkant automobilio pastatymo pradžią ir pabaigą. Taip pat, užsakęs mokamojo automobilių stovėjimo paslaugą, vairuotojas bet kada galės savo užsakymą nutraukti, o laikas bus apvalinamas nebe 30 minučių, o 12 minučių tikslumu.

Taigi, atvykus ir pastačius automobilį 13:48, o išvažiavus 14:36, būtent už 48 minutes ir bus mokama. Jeigu stovėjimo pabaigos laiko vairuotojas nenustatys, stovėjimas bus apmokestintas tol, kol toje vietoje automobilio stovėjimas yra mokamas – dažniausiai Vilniuje iki 20 val. Be to, bus numatyta galimybė vairuotojams užsisakyti ir priminimą – apie užsakytą paslaugą vairuotojai bus informuojami kas 2 valandas.

Aplikacijos naudotojams reikės įvesti automobilio valstybinį numerį, pasirinkti rinkliavos zoną ir, jeigu reikia, nusimatyti mokamojo stovėjimo užsakymo paslaugos trukmę tam, kad pamiršus nutraukti paslaugą, paslauga būtų nutraukta automatiškai numatytu laiku. Taip pat bus galimybė matyti visus iš savo mobiliojo telefono numerio atliktus mokėjimus. Tam tereikės užsiregistruoti ir prisijungti prie savitarnos svetainės www.m-transportas.lt.

Informacija kaip naudotis nauja paslauga bus prieinama ne tik interneto svetainėje www.m-transportas.lt, bet ir skelbiama ant apmokėjimo automatų – specialiai ant jų užklijuotuose lipdukuose bus pateikta informacija, kur susirasti aplikaciją ir kaip užsisakyti paslaugą SMS žinutėmis.

Kaip veikia sistema, galite pasižiūrėti čia:

https://www.youtube.com/watch?feature=player_embedded&v=Y2grO8dfAwg

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.