Vilniuje viešojo transporto kainos nedidės

birželio 26 11:04 2012 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Seimas šiandien pritarė siūlymui Lietuvos viešajam transportui nustatyti kitą PVM tarifą – vietoj 21 proc. nustatyti 9 proc. Tai leis ne tik nedidinti Vilniuje bilietų kainų, bet ir jas sumažinti, pavyzdžiui, 30 dienų terminuotas bilietas bus 10 Lt pigesnis nei buvo iki šiol. Šiuos pakeitimus šiuo metu svarsto Vilniaus miesto taryba.

„Dėkoju visiems 99 Seimo nariams, kurie, suprasdami sudėtingą viešojo transporto situaciją, pritarė šiam sprendimui. Džiaugiuosi, kad Vilniaus viešojo transporto keleiviams galėsime ne tik nedidinti bilietų kainų, bet jas ir sumažinti, taip pat pasiūlyti naujas, patogesnes bilietų rūšis. Šiuo metu vien Vilniuje beveik 70 proc. keleivių perka viešojo transporto bilietus naudodamiesi lengvatomis“,- sakė Vilniaus meras Artūras Zuokas.

Lengvatinis PVM tarifas Lietuvos viešojo transporto vežėjams galiojo iki 2008 metų. Dėl jo padidinimo iki 21 proc. 2009 – 2011 metais Vilniaus keleivių vežėjai iš viso negavo daugiau nei 68 mln. Lt, Kauno – daugiau nei 30 mln. Lt, o Klaipėdos – daugiau nei 14,4 mln. Lt pajamų.

Lietuvos nacionalinės vežėjų automobilių asociacijos „Linava“ ir UAB „PricewaterhouseCoopers“ atlikta analizė rodo, kad, priemus šį sprendimą, vien Vilniaus ir Kauno miestų savivaldybės sutaupytų 22 mln. Lt, o viešojo transporto bendrovių pajamos išaugtų 28 mln. Lt. Viešojo transporto vežėjai, nustačius kitą PVM tarifą, galės atsiskaityti su kreditoriais ir sumažinti įsiskolinimus valstybei.

Lietuva yra viena iš nedaugelio Europos Sąjungos šalių, kuriose netaikomas mažesnis PVM tarifas viešajam transportui. Danijoje, Airijoje, Jungtinėje Karalystėje, Maltoje viešojo transporto paslaugos išvis neapmokestinamos, 3–6 proc. PVM keleivinio transporto paslaugoms taikomas Kipre, Belgijoje, Liuksemburge, Portugalijoje, Švedijoje, Olandijoje. 7–10 proc. PVM Suomijoje, Prancūzijoje, Lenkijoje, Slovėnijoje, Vokietijoje, Italijoje, Ispanijoje. Būtent į šią grupę ir patektų Lietuva, sumažinusi PVM tarifą iki 9–10 proc. Šiuo metu Lietuva yra 25 vietoje. Didesnis PVM tik yra Vengrijoje (27 proc.) ir Rumunijoje (24 proc).

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.