Virtualus pagalbininkas padės komercinio transporto vairuotojams neužmigti

lapkričio 12 05:43 2020 Spausdinti straipsnį Lankytojai Saugus eismas

Vokietijoje, įgyvendinant TANGO projektą, sukurtas virtualus „koncentracijos ir dėmesio aktyvumo pagalbininkas“, skirtas komercinio transporto vairuotojams.

 

 

 

 

Kartu su kompanija „Bosch“ projekte dalyvavo „Volkswagen“, MAN, Štutgarto universitetas,„Spiegel“ institutas ir kt. Projektui TANGO finansuoti skirta apie milijoną eurų iš Vokietijos Federalinės ekonomikos ir energetikos ministerijos.

Priklausomai nuo vairuotojo ir realios kelio būklės, pagalbininkas siūlo įvairius papildomus veiksmus, tokius kaip muzikos klausymas ir pan. Sistemos tikslas – ne tik nustatyti konkrečią kelio būklę, bet ir tinkamai interpretuoti vairuotojo būklę bet kuriuo metu, pavyzdžiui, jei jis pavargęs ar išsiblaškęs.

Sistemos prototipas – tai valdymo skydelis, kuriame yra ekranas su vaizdo, akustiniais ir taktiliniais elementais, atspindinčiais dėmesio koncentracijos ir aktyvumo pagalbininką kaip avatarą. Automobilio salone sumontuoti davikliai, veikiantys kaip dirbtinis intelektas. Kameros įvertina vairuotojo mirksėjimo dažnumą, galvos padėtį ir dėmesio koncentravimą.

Bandomojo projekto rezultatai bus naudojami tolesnei sistemos plėtrai ir didesniam vairavimo saugumui užtikrinti. Vėliau panašios sistemos galės būti montuojamos ir lengvuosiuose automobiliuose.

eBus.lt

Organizatorių nuotraukos

  • apie-aut-pagalb
  • apie-aut-pagalb1