Vyriausybės atstovas stengiasi panaikinti senjorų bilietą

17 balandžio 03:08 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Vilniaus miesto tarybos sprendimu atsiradęs naujas 365 dienų bilietas gali būti panaikintas. Tokių priemonių teismų institucijose ėmėsi Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje.

Naujas 365 dienų bilietas, kainuojantis 10 Lt, yra skirtas senjorams, sulaukusiems 80 ir daugiau metų bei nuo 1939–1990 metų okupacijų nukentėjusiems asmenims: politiniams kaliniams ir tremtiniams, buvusių getų, koncentracijos ar kitokio tipo prievartinių stovyklų kaliniams.

Vilniaus miesto taryba planavo taip pat priimti sprendimus, kad šiuo bilietu galėtų naudotis ir Laisvės gynėjai, nukentėję 1991 m. sausio 11-13 d. įvykių metu ir tapę invalidais, kurie iki šiol naudojasi 80% transporto lengvata. Tačiau Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje 2013 m. lapkričio 20 d. apskundė Vilniaus miesto tarybos sprendimą, kuriuo buvo įteisintas 365 dienų senjorams skirtas bilietas, Vilniaus apygardos administraciniam teismui.

Vilniaus apygardos administracinis teismas šių metų kovo 21 dieną konstatavo, kad šis Vilniaus m. tarybos sprendimas buvo teisėtas ir bilietas nebuvo panaikintas. Tačiau Vyriausybės atstovas Vilniaus apskrityje šį teismo sprendimą apeliaciniu skundu apskundė Lietuvos administraciniam teismui.

Vilniaus miesto savivaldybė planuoja siekti, kad bilietas nebūtų panaikintas ir būtų užtikrinta, kad senjorai ir toliau viešuoju transporto važiuotų pigiau ir patogiau.

Naują 365 dienų bilietą jau įsigijo daugiau nei 16 tūkstančių senjorų, taip pat, pasinaudojus Vilniaus pavyzdžiu, toks pats bilietas atsirado ir Kaune.

Vilniaus miesto savivaldybės informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.