Žmonės su negalia dėkingi vežėjams už reagavimą į pastabas

15 liepos 04:23 2019 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Patirtis

Prieš pora savaičių bendrovės TOKS direktorius susitiko su asociacijos „Savarankiškas gyvenimas” prezidentu Ričardu Dubicku. Pastarasis skundėsi, kad žmonės su negalia neįleidžiami automobiliu įvažiuoti į autobusų stoties teritoriją, taip pat – dėl tinkamai nesutvarkytų ženklų ir nuorodų autobusų stotyje. 

 

R. Dubickas pasakojo  A. Indrašiui, su kokiomis problemomis susiduria negalią turintys žmonės, atvykę į autobusų stotis. Jam teko pasiimti negalią turinčius draugus, atvykusius iš kitų miestų. Deja, budintysis socialinio taksi į autobusų stoties teritoriją neįleido. A. Indrašius apgailestavo, jog vis dar esama panašių atvejų, vis dėlto, pasak jo, neįgalieji kartais piktnaudžiauja teise įvažiuoti į autobusų stotį, palieka čia automobilius ilgam laikui. R. Dubickas sutiko, jog tokio piktnaudžiavimo esama, jis pademonstravo TOKS generaliniam direktoriui, kokia automobilio statymo kortelė suteikia galimybę žmonėms su negalia įvažiuoti į autobusų stotis. Ji išduodama tik žmonėms, kurie turi judėjimo negalią ir kuriems nustatytas nuo 0 iki 30 proc. darbingumas.

R. Dubickas taip pat skundėsi dėl diskriminacijos pateikiant į neįgaliesiems pritaikyto autobusų stoties tualeto patalpas. Nurodyta, jog juo pasinaudoti gali tik judėjimo negalią turintys žmonės, be to, kaskart tenka ieškoti, pas ką yra raktas nuo patalpų.  A. Indrašius pažadėjo, kad visi trūkumai bus pašalinti.

„Esame labai dėkingi, kad TOKS vadovas į mūsų pastabas reagavo taip greitai. Visur, tiek autobusų stoties teritorijoje, tiek viduje, iškabinti aiškūs ženklai. Informacija, kur gauti pagalbą, puikiai matoma. Dabar galima drąsiai teigti, jog Vilniaus autobusų stotis puikiai pritaikyta žmonėms su skirtingomis negaliomis”, – sako R. Dubickas.

Pasak A. Indrašiaus, vežėjai stengiasi rūpintis žmonėmis su negalia. Deja, kartais pasitaiko, kad koją pakiša vadinamasis žmogiškasis veiksnys. Vis dėlto generalinis direktorius patikina, kad į visas neįgaliųjų pastabas ir nusiskundimus stengiamasi reaguoti.

R. Dubickas taip pat skundėsi dėl netinkamų judėjimo sąlygų Pilaitės rajone, kol remontuojama pagrindinė Vydūno gatvė. Deja, Vilniaus miesto savivaldybės reakcijos nebūta jokios.

Lina Jakubauskienė 

Autorės nuotraukos 

  • arunas-dubickas1
  • arunas-dubickas