„Zuikiams“ gaudyti – gausesnės pajėgos

birželio 19 05:01 2012 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika

Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ kontrolės specialistai žada, jog netrukus viešojo transporto keleiviai bus tikrinami operatyviau. Ketinama išsinuomoti penkis naujus mikroautobusus, kuriais važinėsiančios kontrolierių brigados galės dažniau patikrinti ir į atokesnes vietoves važiuojančius autobusus.

Permainos pasiteisino

„Vietoj anksčiau buvusių keturių viešojo transporto tikrinimo zonų sostinėje atsirado penkios – tai suteikė galimybę autobusų bei troleibusų keleivius tikrinti dažniau. Be to, pagerėjo kontrolierių darbo planavimas, nebesidubliuoja tikrinami maršrutai“, – apie permainas kontrolierių darbe kalba Savivaldybės įmonės „Susisiekimo paslaugos“ Kontrolės skyriaus vadovas Danius Rinkauskas.

Esminės kontrolierių darbo pertvarkos prasidėjo praėjusių metų pabaigoje. Tuomet visi kontrolieriai privalėjo laikyti egzaminus – tikrintos ne tik jų profesinės žinios, bet ir asmeninės savybės. Pasak D. Rinkausko, su kai kuriais senaisiais darbuotojais teko atsisveikinti, jų vietą užėmė nauji, dirbti sudėtingą darbą labiau tinkantys žmonės.

„Po reorganizavimo kontrolierių darbo kokybė pasikeitė į gerąją pusę – liko savo darbą išmanantys ir atsakingai į jį žiūrintys darbuotojai. Laikant egzaminus išsiaiškinta, kurie kontrolieriai išmano visus jiems reikalingus įstatymus, taisykles, nuostatus ir kt. Atliekant praktinę užduotį paaiškėjo jų darbo kokybė surašant protokolus bei bendraujant su keleiviais. Susumavus visus rezultatus nuspręsta, kurie darbuotojai tinkamiausi. Kol kas jų darbo rezultatais esame patenkinti“, – sako D. Rinkauskas.

Patikra intensyvesnė

Šiuo metu sostinėje viešojo transporto keleivius tikrina šešios operatyvinės brigados, kurios dirba pamainomis po dvi. Autobusų bei troleibusų keleivius tikrina ir dvi pavienės kontrolierių brigados. Pasak D. Rinkausko, visi be išimčių kontrolieriai dėvi specialias liemenes su užrašais, kad keleiviams būtų aišku, jog juos tikrina tam teisę turintys žmonės.

Šiuo metu SĮ „Susisiekimo paslaugos“ dirba 50 kontrolierių, tarp jų – ir naujai priimti darbuotojai. Artimiausiu metu kontrolierių gretas turėtų papildyti dar dešimt naujokų.

Rezultatai – geresni

Pagerėjus kontrolierių darbo kokybei, konfliktų su keleiviais gerokai sumažėjo. „Gaila, tačiau tenka konstatuoti, jog konfliktų, nors ir nedaug, bet vis dar pasitaiko. Be bilieto sulaikyti keleiviai nori išsisukti nuo gresiančios baudos bet kokiais būdais, dažnai „zuikius“ užstoja ir kiti keleiviai“, – sako D. Rinkauskas.

Važiuojantys be bilieto keleiviai suranda įvairiausių, dažnai – ne itin originalių – pateisinimų: esą, bilieto neįsigijo dėl sunkios materialinės padėties, nespėjo pasižymėti bilieto, nes įlipo prieš tai buvusioje stotelėje, buvo daug žmonių prie komposterio arba kelyje link vairuotojo bilietui nusipirkti ir pan.

„Pasitaiko nemažai atvejų, kai žmonės stovi prie komposterių ir vienkartinį bilietą pažymi tik pamatę kontrolierius, tačiau vėliau šį faktą atkakliai neigia. Dar vienas gana populiarus pasiaiškinimas – vairuotojas neturėjo grąžos, dėl to keleivis neturėjo galimybės nusipirkti bilieto. Pasiaiškinimų sąrašą, be abejo, būtų galima tęsti ir tęsti“, – pasakoja D. Rinkauskas.

Nepaisant vis dar pasitaikančių konfliktų, kontrolės skyriaus vadovo teigimu, skundų dėl netinkamo kontrolierių elgesio sulaukiama vis mažiau. Tačiau ir iš jų pasitvirtina tik vienetai. „Norime pažymėti, jog vis dažniau gauname ir laiškų, kuriuose keleiviai giria kontrolierių darbą bei elgesį su keleiviais“, – teigia D. Rinkauskas.

Pasak jo, „zuikių“ kiekis sostinės viešajame transporte pastaruoju metu yra stabilus. „Lyginant praėjusių ir šių metų kovo, balandžio ir gegužės mėnesius, šiemet protokolų surašyta mažiau, tačiau skirtumas nėra ženklus. Praėjusių metų kovą sulaikyta 6212 „zuikių“, šių metų – 5606. Praėjusių metų balandį be bilieto važiavo 5514 keleivis, šių metų – 5314. Gegužės mėnesį pernai sulaikyti 5962 be bilieto važiavę keleiviai, šiemet – 5358“, – vardija Kontrolės skyriaus vadovas.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.