Aptarė tolimojo susisiekimo autobusais aktualijas

24 vasario 16:01 2022 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Vasario 22d. LR Seimo Ekonomikos komitetas surengė nuotolinį pasitarimą Susisiekimo ministerijos, Lietuvos transporto saugos administracijos, keleivių vežėjų atstovams, kur pristatytos tolimojo susisiekimo autobusais aktualijos, susijusias su Konkurencijos tarybos sprendimu dėl konkurencingos procedūros organizavimo keleivių vežime tolimajame susisiekime. Pasitarime dalyvavo Seimo nariai Kazys Starkevičius, Andrius Kupčinskas, Mindaugas Skritulskas, Gintautas Paluckas ir Jonas Pinskus.

Susisiekimo ministerijos kelių ir oro transporto politikos grupės vadovas Vladislav Kondratovič pristatė tolimojo susisiekimo problematiką ir patekimo į tolimojo susisiekimo rinką konkurencingą procedūrą organizuojant konkursus.

Lietuvos keleivių vežimo asociacijos poziciją pristatė prezidentas Gintaras Nakutis. LKVA siūlo liberalų patekimą į tolimojo susisiekimo rinką, nes tai būtų paprastas konkurencingos procedūros organizavimo būdas, suteikiantis galimybę negriauti gerai funkcionuojančios tolimojo susisiekimo sistemos, užtikrinti paslaugų tęstinumą ir keleivių poreikius. Tokiu atveju būtų sudaryta galimybė laisvai ateiti į rinką naujiems vežėjams, išlaikyti tolimojo susisiekimo sistemos stabilumą, kad keleiviai nepajustų jokių neigiamų pasekmių.

„Esami ir į rinką ateinantys nauji vežėjai turėtų atitikti tam tikrus nustatytus reikalavimus. Esamiems vežėjams, pasibaigus galiojančioms sutartims ar jas nutraukus, galėtų būti išduodami neterminuoti leidimai tiems jų maršrutams, kurie atitinka ministerijos nustatytus kriterijus. Tokiu atveju Konkurencijos tarybos identifikuota riboto patekimo į rinką problema išsprendžiama tiesiog atveriant rinką“, – teigia G. Nakutis.

Vasario 24-ąją LKVA priklausančių įmonių vadovai susirinko aptarti pasitarimo Ekonomikos komitete rezultatus, G. Nakutis informavo apie ką buvo kalbėta Seime, išskyrė pagrindinius dalykus, ką iš valdžios institucijų atstovų išgirdo vežėjai. Asociacijos nariai diskutavo apie skirtingus konkurencingų procedūrų organizavimo būdus, apie tai, kad keleivių vežėjai turėtų būti pasirengę išgrynintą poziciją šiuo klausimu. Tam reikėtų diskusijų su visais keleivių vežėjais.

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotrauka