Hanoverio IAA – „Temsa“ gamintojai

spalio 10 04:57 2016 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

apie-temsa4Turkijos „Temsa“ gamintojai Hanoveryje vykusioje IAA parodoje pristatė keturis autobusus: „Maraton“, „TemsaHD“, „Temsa MD9 LE“ ir „Temsa MD9“.

 

 

 

 

„Temsa“ autobusai – ne naujiena Lietuvoje. Nemažai šių transporto priemonių eksploatuoja Kauno vežėjai, jų gali rasti ir kituose šalies autobusų parkuose. Pasak Turkijos gamintojų, jie eksploatuoja savo gaminamus autobusus į 66 pasaulio šalis. Jų teigimu, 2014-aisiais įvykdžius įmonės restruktūrizaciją, pakeitus rinkodarą ir atsarginių detalių tiekimą, klientų dar labiau padaugėjo. „Temsa“ autobusai važinėja Vokietijoje, Prancūzijoje, Italijoje, Bulgarijoje ir kitose šalyse.

Pastaruoju metu turkai sulaukė 130 užsakymų midi klasės autobusams. Klientams itin patiko naujasis MD7, taip pat aukščiausios komforto kategorijos „Maraton“. Beje, šį autobusą galėjo apžiūrėti ir Lietuvos keleivių vežėjai – pavasarį Turkijos gamintojams atstovaujanti bendrovė „Kautra“ jį buvo atvežusi į mūsų šalį.

Temsa Maraton“ – itin erdvus, kokybiškas ir ergonomiškas. Autobusas – net 3,9 metro aukščio, tad jo salonas erdvesnis, o bagažo skyrius – didesnis. Turkų gamintojai itin daug dėmesio skyrė vairuotojo darbo vietai. Ji ergonomiška, vairuotojas gali ilgą laiką vairuoti nejausdamas nuovargio, lengvai bei patogiai.

Netrukus turkai žada pateikti rinkai ir elektrinį „Temsa MD9“. Jame bus montuojamas turkiškas elektrinis variklis bei turkiškos baterijos. Autobusas kuriamas padedant Turkijos vyriausybei.

„Temsa MD9“ bus galima įkrauti per naktį, o dieną jie galės vežti keleivius. Autobusas bus 9,5 ir 12 metrų ilgio.

Turkai jau pateikė rinkai ir daugiau kaip du šimtus suspaustomis gamtinėmis dujomis varomų autobusų.

 

Lina Jakubauskienė

Autorės nuotraukos

  • apie-temsa
  • apie-temsa1
  • apie-temsa3
  • apie-temsa2
  • DSC_0072