Į Jurbarko miestą išrieda elektriniai autobusai

19 balandžio 03:17 2024 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės Lankytojai

Balandžio 19 d. į Jurbarko miesto gatves išriedės trys nauji „ISUZU Novociti Volt“ markės elektrobusai. Du iš jų keleivius vežios miesto maršrutais, o vienas regioniniu maršrutu – Jurbarkas–Tauragė–Jurbarkas.

UAB „Jurbarko autobusų parko“ direktorius Arvydas Štulas, sveikindamas į autobusų pristatymą susirinkusius jurbarkiečius šią dieną įvardino, kaip istorinę. Pasak jo, tai antras didelis įvykis Jurbarko autobusų parke per paskutiniuosius metus. „Pirmasis buvo naujos autobusų stoties atidarymas, o antrasis – šiandien į šią stotį atvažiavę elektriniai autobusai. Noriu pasakyti daug, tačiau mintyse sukasi keli pagrindiniai žodžiai – tvarumas, patogumas, estetika, šiuolaikinės technologijos ir draugiškumas aplinkai“, – kalbėjo A. Štulas.

Jurbarko rajono savivaldybės meras Skirmantas Mockevičius džiaugėsi ilgai lauktos ir planuotos idėjos įgyvendinimu ir dėkojo visiems prisidėjusiems prie to.

Visi trys įsigyti elektriniai autobusai yra vienaaukščiai su žemagrindžiu įlipimu ties pirmomis ir antromis durimis. 8 metrų ilgio autobusai yra labai talpūs. Salone telpa 53 keleiviai. Yra įrengtos 23 sėdimos vietos keleiviams, 1 vairuotojui, 1 vieta neįgaliam asmeniui ir iki 28 stovimų vietų. Visi autobusai yra pritaikyti žmonėms su negalia, jame yra ne tik rampa neįgaliojo vežimėliui įvažiuoti, bet ir informacinės sistemos, garso ir vaizdo signalai, švieslentės. Žmonėms su negalia skirti iškvietimo mygtukai pažymėti Brailio raštu, yra atlenkiamos sėdynės, skirtos žmogaus su negalia palydovui. Keleivių ir vairuotojų saugumui užtikrinti įrengtos vaizdo stebėjimo kameros, suteikiančios galimybę stebėti transporto priemonės saloną bei išorę. Kelionės metu, neįgaliajam ar mamai su vaiko vežimėliu įlipti ar išlipti pritaikytą rampą atlenks autobuso vairuotojas.

Naujieji autobusai vieną kartą įkrautomis baterijomis gali įveikti nuo 200 km, o esant idealioms sąlygoms – iki 320 km. Šie autobusai savo klasėje yra efektyviausi, jų elektros sąnaudos nuvažiuoti šimtui kilometrų yra mažiausios. Panaudojama ir stabdymo metu atsirandanti energija, kuri grąžinama į akumuliatorius. Bendra minimali transporto priemonių agregatų ir detalių garantija – 36 mėnesiai arba 200 000 km.
Visus tris elektrinius autobusus savivaldybė įsigijo įgyvendindama projektą „Funkcinės zonos Tauragė+ plėtros strategijos pirmaeilių veiksmų įgyvendinimas“. Autobusų tiekėjas UAB „Saločiai ir partneriai“ 2023 m. spalio mėn. perdavė savivaldybei tris elektrinius autobusus „ISUZU NOVOCITI VOLT“ už 1,1 mln. Eur . 823,6 tūkst. Eur parama skirta iš Europos Sąjungos struktūrinių fondų.

Keleivių vežimui Jurbarko rajono savivaldybės vietinio (priemiestinio) reguliaraus susisiekimo kelių transporto maršrutais konkurso būdu buvo atrinktas paslaugos teikėjas – UAB „Jurbarko autobusų parkas“ (paslaugos teikimo terminas – 5 m., su galimybe pratęsti dar 5 m.

Nuo rytojaus Jurbarko miesto autobusų grafike atsiranda ir dar vienas naujas autobuso maršrutas, kuris važiuos į Jurbarko pramonės rajoną. Tam, kad šiame kvartale įsikūrusiose įmonėse dirbantys žmonės galėtų laiku atvykti į darbą autobusas važiuos ryte prieš 8 val. ir vakare apie 17 val. Keisis ir šeštadieniais kursuojančio miesto autobuso tvarkaraštis. Pasikeitusius tvarkaraščius galite rasti čia: https://www.jurbarkoautobusai.lt/tvarkarasciai

Kviečiame jurbarkiečius, miesto ir rajono svečius, mylinčius ir tausojančius mus supančią aplinką, savo kelionėms rinktis elektrinius autobusus, o atsiskaitymui naudoti elektroninį bilietą, su kuriuo galima neribotai važiuoti visose keturiose Tauragės apskrities savivaldybėse. Daugiau informacijos https://www.zaliasisregionas.lt/el-bilietas

Jurbarko rajono savivaldybės informacija ir nuotrauka