Kaune – „Solaris Trollino“

lapkričio 30 08:41 2010 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Vienas iš didžiausių Europos troleibusų gamintojų „Solaris Bus and Coach“ pateikė Kaunui išbandyti naujausią savo gaminį – dvylikos metrų ilgio troleibusą su dyzeliniu generatoriumi.

Techniniai duomenys

Troleibusai sudaro apie 10 proc. lenkų gaminamos produkcijos. Žemagrindžiai „Solaris Trollino 12“ jau važinėja daugelyje Europos šalių, o pastaruoju metu lenkų gamintojai su jais įžengė ir į Vokietijos rinką.

Bulgarijos Sofijos miestui pagaminto ir kauniečiams išbandyti paskolinto troleibuso ilgis – 12 metrų, plotis – 2550 mm. Troleibusas gaminamas naudojant „Solaris Urbino“ kėbulą. Priekinis tiltas – ZF RL 75 EC, vairo mechanizmas – ZF Servocom. Montuojamos ABS bei ASR stabdžių sistemos, taip pat papildomas elektrodinaminis stabdis.

Troleibuse sumontuota „Škoda 4 ML 34444“ elektros įranga be reguliatoriaus bei 50 kW dyzelinio generatoriaus blokas. Pantografas – rankinis, „Lekov TSS 5.6“. Yra ir papildomas degalų bakas dyzelinio variklio generatoriui, jo talpa – 125 litro. Su tokiu degalų kiekiu transporto priemonė be laidų gali nuvažiuoti apie 400 kilometrų.

Troleibusas – žemagrindis, jame sumontuota rampa įvažiuoti žmonių su negale vežimėliams. Vairuotojo sėdynė – ISRI, įrengta ventiliacijos bei kondicionavimo sistema. Maksimalus transporto priemonės greitis – 70 km/val.

Talpa – per maža?

Apžiūrėjus Kaunui paskolintą Sofijos miestui pagamintą „Trollino“, šiek tiek nerimo sukėlė ne itin patogus sėdynių išdėstymas salone – jų pernelyg daug, tad beveik nelieka vietos stovintiems keleiviams. Tuo tarpu „Autroliui“ reikėtų kuo talpesnių troleibusų, kadangi Kaune nevažinėja nė vienas sudvejintas ar pailgintas troleibusas.

Šiuo metu troleibusas veža keleivius 14-uoju maršrutu. Kaune jis važinės nuo lapkričio 22-osios iki gruodžio 7-osios.

Evaldas Sidikerskis
Autoriaus nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.