„Kautra” kol kas neplanuoja kelti viešojo transporto bilietų kainų

21 kovo 07:58 2022 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Drastiškai didėjant kuro kainai, pasigirsta vis daugiau pranešimų apie kylančias paslaugų kainas. Viešojo transporto sritis ne išimtis, ženklią paslaugos savikainos dalį šiame versle sudaro kuras, kurio kainų pokyčius šiuo metu sunku prognozuoti. Vienos didžiausių šalies keleivinio transporto įmonių „Kautra” direktorius Linas Skardžiukas, teigia jog situacija įtempta ir stebima, tačiau bent artimiausiu metu autobusų bilietų kainų kelti nežadama.

Tikisi didesnio keleivių srauto autobusais

Nuolat plėtojamos ir modernėjančios visuomeninio transporto paslaugos konkuruodamos su privačiais automobiliais tampa vis patrauklesnės. Šiandieniniai ekonominės situacijos pokyčiai tampa dar viena paskata rinktis autobusą, o ne privatų automobilį, tai patvirtina ir vežėjai.

„Manome, jog dalis asmeniniais automobiliais keliaujančių žmonių atsisuks į viešąjį transportą ir bent dalį jiems reikalingų kelionių rinksis autobusais. Vykstant karui ir keičiantis ekonominei situacijai, tikiu, kad anksčiau ar vėliau, kiekvienas žmogus pasvers savo biudžetą ir būtinuosius poreikius. Susisiekimas yra vienas iš jų, keldami kainas prarastume naujus keleivius, todėl bent trumpuoju laikotarpiu kainų kelti nežadame”, – teigė L. Skardžiukas.

Primena apie pigesnes keliones šeimoms

Keleivių autobusais vežėjų atstovai primena apie papildomas nuolaidas ir skatinimą keliauti su šeimomis. Tai yra vadinamasis „Šeimos bilietas”, kuris padeda sutaupyti net iki 40% bilietų kainos. Šia nuolaida galima pasinaudoti įsigyjant bilietus www.autobusubilietai.lt bilietų pardavimo sistemoje. „Šeimos bilietą” gali įsigyti 3-6 asmenų grupė, kurioje 1-2 suaugę asmenys ir bent vienas iki 18 metų vaikas. Pardavimo sistemoje maršrutai į kuriuos yra suteikiama galimybė įsigyti tokį bilietą yra pažymėti šeimos simboliu.

„Kautros” informacija

Linos Jakubauskienės nuotrauka