Latvijoje – paslauga „Transportas pagal pareikalavimą“

17 birželio 02:57 2014 Spausdinti straipsnį Patirtis

Latvijos kaimuose mažėjant gyventojų, mažėja ir autobusų maršrutų kiekis. Yra vietovių, kur autobusai nebevažinėja visai ar važinėja kartą per savaitę. Tačiau žmonėms, kurie gyvena atkampiuose kaimuose, vis tiek reikia nuvykti į rajonų centrus.

Vienas iš sprendimo būdų – paslauga „Transportas pagal pareikalavimą“, kuomet žmonės iš atkampių vietovių iki rajonų centrų būtų vežami ne autobusais, o lengvaisiais automobiliais.

Keleivis iš anksto pareikštų norą važiuoti ir jam būtų nusiųsta nedidelė, ekonomiška transporto priemonė. Vienas iš būdų realizuoti idėją – pritraukti jau esamus vežėjus. Panašios paslaugos jau egzistuoja Graikijoje, Ispanijoje, Austrijoje ir kitose Europos šalyse.

Kol kas Latvijoje dar svarstoma, kaip šią idėją būtų galima realizuoti. Šiuo metu Vidzemėje rengiamas pilotinis projektas, kad būtų patvirtintas paslaugos „Transportas pagal pareikalavimą“ efektyvumas. Gali būti, jog teks keisti Latvijos įstatyminę bazę, kadangi dabartinėje alternatyvūs keleivių vežimo būdai nenumatyti.

eBus.lt

Linos Jakubauskienės nuotrauka

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.