M. Skuodis: tolimojo susisiekimo sistemos pokyčiai – tik po išsamios analizės

kovo 24 05:07 2021 Spausdinti straipsnį Keleivinio transporto problematika Lankytojai Naujienos

Siekdama užtikrinti patogų tarpmiestinį susisiekimą, Susisiekimo ministerija kartu su socialiniais partneriais ieško sprendimų, kokią optimalią tolimojo susisiekimo sistemą Lietuvoje norima turėti. Šiandien susisiekimo ministras Marius Skuodis su atnaujinta ministerijos patariamąja taryba nuotoliniu būdu aptarė reguliaraus tolimojo susisiekimo autobusais klausimus.

„Efektyvi tolimojo susisiekimo sistema, suderinant autobusų ir traukinių maršrutus bei savivaldybių poreikius – vienas iš mūsų svarbiausių darbų. Norime, kad Lietuvos gyventojai keliaudami turėtų realią alternatyvą asmeniniams automobiliams. Imdamiesi šio darbo, kviečiame visas suinteresuotas puses – vežėjus, savivaldybes, valstybės institucijas ir įstaigas – kartu ieškoti būdų, kaip patobulinti esamą sistemą, kad vežėjai veiktų konkurencijos sąlygomis, o gyventojams būtų patogu bet kurią Lietuvos vietovę pasiekti reguliaraus susisiekimo maršrutais“, – susitikime kalbėjo susisiekimo ministras M. Skuodis.

Susitikime akcentuota, kad Susisiekimo ministerija nepriims vienašališkų sprendimų dėl esamos sistemos pokyčių. Tobulinti šalies tolimojo susisiekimo sistemą numatoma bendromis minėtų partnerių pastangomis, įsigilinant į esamą situaciją, analizuojant vežėjų ir savivaldybių turimus duomenis, remiantis kitų šalių patirtimi. Esant poreikiui, išsamesnei analizei atlikti ir galimiems sprendimo būdams parinkti numatoma pasitelkti ekspertus, kurie parengtų galimybių studiją.

Aptariant būtinybę vykdyti Konkurencijos tarybos reikalavimą vežėjus atrinkti konkurso būdu, susitikime pažymėta, kad šiuo metu, kol neatlikta išsami analizė, šis reikalavimas bus vykdomas nekeičiant ir nenaikinat esamų tarpmiestinių autobusų maršrutų, o bandant jų sukurti ir daugiau.

Ministras pakvietė visus partnerius dalintis turima informacija ir duomenimis apie maršrutų planavimą, jų finansinius ir kitus rodiklius. Tobulinant tolimojo susisiekimo žemėlapį, būtinas visapusis ir nuolatinis suinteresuotų pusių dialogas, o sprendimai bus priimami diskutuojant, viešai ir bendru sutarimu.

„Mūsų tikslas – sukurti optimalų tolimojo ir regioninio susisiekimo tinklą, kuriame derėtų reguliaraus susisiekimo autobusų ir traukinių maršrutai, kad gyventojai galėtų keliauti patogiai bei kokybiškai ir turėtų realią alternatyvą asmeniniams automobiliams“, – sakė susisiekimo ministras M. Skuodis.

Patariamoje taryboje dalyvauja Susisiekimo ministerijos, Lietuvos nacionalinės vežėjų automobiliais asociacijos LINAVA, Lietuvos transporto saugos administracijos, Lietuvos keleivių vežimo asociacijos, Lietuvos pramonininkų konfederacijos, Kauno prekybos, pramonės ir amatų rūmų tarybos, Lietuvos savivaldybių asociacijos, UAB „LTG Link“ ir Vidaus reikalų ministerijos atstovai.

Susisiekimo ministerijos informacija ir nuotrauka