MAN pristatė naują hibridinį autobusą

20 spalio 05:08 2010 Spausdinti straipsnį Autobusų pasaulio naujovės

Naujasis MAN „Lion‘s City Hybrid“ pristatytas IAA parodoje Hanoveryje. Pirmąsyk viešai autobusas demonstruotas 2009-aisiais vykusiame UITP kongrese. Pasak gamintojų, tai – visai nauja miesto tipo žemagrindžio autobuso koncepcija.

MAN „Lion‘s City Hybrid“ ne tik efektyvus bei taupantis degalus, bet ir ekologiškas. Hibridinis modelis sunaudoja apie 30 proc. degalų mažiau, nei jo dyzeliniai pirmtakai. Be to, jis išmeta į atmosferą mažesnį CO2 kiekį.

Autobusas dirba tyliai tiek pradedamas važiuoti, tiek stabdydamas.

„MAN Lion‘s City Hybrid“ pasižymi geresnėmis aerodinaminėmis savybėmis – tai taip pat sumažina degalų sąnaudas. Pasak gamintojų, autobusas maždaug 40 proc. maršruto atkarpos gali važiuoti naudodamas vien tik elektros variklio sukauptą energiją.

Nuvažiuodamas apie 60 tūkst. kilometrų per metus, MAN „Lion‘s City Hybrid“ vežėjams gali sutaupyti maždaug 10 tūkst. litrų dyzelinio kuro. Be to, jis išmeta į aplinkągerokai mažiaušiltnamio efektą sukeliančių dujų, nei jo dyzelinis „brolis“.

Autobuse montuojamas 254 AG MAN D08 „Common Rail“ variklis. Gamintojai nesitiki, jog hibridiniai autobusai išsyk užplūs miestų gatves, tačiau po keletą ar keliolika šią technologiją naudojačių transporto priemonių įsigijo ar ketina įsigyti daugelio Europos miestų vežėjai.

rašyti komentarą

0 komentarų

Komentarų nėra

Jūs galite pradėti diskusiją.

Komentuoti

Jūsų duomenys saugūs! Jūsų el. pašto adresas nebus publikuojamas. Taip pat kiti duomenys nebus platinami trečiosioms šalims.
Visi laukeliai privalomi.